REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

10 grudnia 2018, 16:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Młodzi konsumenci wiedzę o kosmetykach czerpią głównie od influencerów

Młodzi konsumenci wiedzę o kosmetykach czerpią głównie od influencerów (fot. Adobe)

Z ostatniego badania przeprowadzonego przez Toluna dla firmy Birchbox wynika, że magazyny papierowe i klasyczne reklamy nie są już wyrocznią dla młodych osób w zakupie kosmetyków. Strefę wpływu na młodych ludzi zdominowali blogerzy i inni internetowi influencerzy, których tutoriale wideo związane z produktami i nawykami beauty są dla nich najważniejsze.

Aż 73 % młodych Francuzek między 15. a 20. rokiem życia sprawdza przede wszystkim publikacje i opinie influencerów sektora beauty przy wyborze kosmetyków, podczas gdy w starszej grupie kobiet, między 36-45 r. życia robi tak tylko 29 % a wiedzę i rekomendacje kosmetyczne pozyskuje od rodziny i znajomych.

Pokolenie Z to najmłodsze pokolenie, dla których technologia to główne narzędzie do zdobywania wiedzy. To ludzie urodzeni po 2000 roku, dopiero wkraczający na rynek pracy. Nazywani są również „generacją multitasking” „cichym pokoleniem”, „generacją @”, „Generation V”, „Generation C”. 

Według amerykańskiego pisarza i dziennikarza, Bruce Horovitza, pokolenie Z zaczyna się w roku 1995. Kelley School of Business definiuje, że pokolenie Z obejmuje dzieci urodzone w latach 1997-2010. Dla nich cyfrowy świat istnieje od zawsze, to pokolenie dorasta w świecie nowoczesnych technologii i mało czasu spędza w „realnym” świecie.

Przedstawiciele Pokolenia Z mają zdaniem badaczy wspólne cechy. Są przedsiębiorczy, mają wielkie plany na przyszłość, stworzyli własną terminologię za sprawą nowych technologii, wiedzę czerpią z sieci, nastawieni są na szybkie wyszukiwanie informacji, nie znają świata bez technologii, dobrze znają zagrożenia związane z internetem, nie lubią pisać ręcznie, chętnie dzielą się informacjami przez media społecznościowe.

Nic dziwnego, że w pracy najlepiej odnajdą się na stanowiskach w branży IT, tworzeniu animacji komputerowych, projektowaniu gier i stron www. Ich pewność siebie, silna potrzeba zmieniania świata  sprawia, że często chcą otworzyć własną działalność.

Rynek sektora beauty nie jest nowy i stale ewoluuje, urozmaica i generuje nowe trendy. Konsumenci, zwłaszcza młodzi, nie chcą już agresywnych tradycyjnych reklam, tylko pragną zobaczyć jak dany produkt wygląda i działa na konkretnej osobie i jakich rezultatów mogą się spodziewać. Dlatego rola blogerów i innych influencerów beauty jest tu kluczowa. Bo oni, jako aktywni użytkownicy social media, tworzą swoją wiarygodność przy pomocy postów opisujących swoje doświadczenia na platformach społecznościowych i kolekcjonują fanów, którzy śledzą ich wpisy z przeglądami oferty kosmetyków czy tutorialami.

Po zdobyciu followersów, mogą wpływać na ich opinie za sprawą swojego "eksperckiego oka" i autentyczności. Jak określił ich fenomen „New York Times”: „Oni nie tylko robią tutorial makijażowy, ale opowiadają historie o sobie. Jeśli oglądasz ich codziennie, poznasz ich bardzo dobrze”.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony