5 maja 2022, 00:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polskie firmy kosmetyczne spotykają się co roku na targach Cosmoprof Worldwide Bolonia. W tym roku były jedną z największych delegacji

Polskie firmy kosmetyczne spotykają się co roku na targach Cosmoprof Worldwide Bolonia. W tym roku były jedną z największych delegacji (fot.materiały prasowe Cosmoprof Worldwide Bologna)

Rynek włoski nie jest priorytetowym dla polskich eksporterów kosmetyków, dlatego Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI przygotowała dwie konferencje dla uczestników tegorocznych targów Cosmoprof w Bolonii. Ich tematyka powstała na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród członków Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

28 kwietnia, w dzień przed rozpoczęciem targów, Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI zorganizowała konferencję pt. Włoski rynek kosmetyczny – to trzeba wiedzieć.

Czytaj więcej: Włoski rynek kosmetyczny – konferencja przed oficjalną premierą raportu na Cosmoprof

Natomiast 29 kwietnia Izba zaprosiła na konferencję pt. Warunki sprzedaży kosmetyków na rynku włoskim, która odbyła się na terenie targów, w polskim pawilonie narodowym.  Wydarzenie otworzyła i moderowała Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI.

O O tym jak można sprzedawać na rynku włoskim, respektując włoskie prawo, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów VAT, mówił Fulvio Portinari z BFT Tax&Legal. 

Adwokat Zuzanna Brocka, BFT Tax&Legal, przybliżyła prawne aspekty działalności gospodarczej, w tym umowy agencyjnej, która we Włoszech jest bardzo powszechnym sposobem współpracy firmy z jej przedstawicielem handlowym.

Współczesna kobieta we Włoszech – wizerunek a rzeczywistość, to z kolei temat prezentacji Kamili Wierzbickiej ze Studia Flaminio na temat tego jak postrzegają siebie włoskie kobiety oraz jak wielowymiarowa jest ich rola w społeczeństwie.

Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI powstała w 2020 r. w Bolonii i postawiła sobie za cel tworzenie relacji biznesowych pomiędzy firmami z Polski i z Włoch oraz promowanie Polski jako kraju i marki. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony