REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

KONSUMENT i TRENDY

 

22 listopada 2017, 18:27wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. fotolia.com)

W listopadzie  2017  r.  odnotowano  poprawę  obecnych  i  przyszłych  nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Bieżący  wskaźnik  ufności  konsumenckiej  (BWUK),  syntetycznie  opisujący  obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był wyższy o 0,8 p. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował się na poziomie 5,4. W porównaniu do listopada 2016 r. obecna wartość BWUK jest wyższa o 7,8 p. proc.

REKLAMASdruk - belka w artykułach - grudzień 2018

Dla większości składowych wskaźnika odnotowano wartości wyższe niż przed miesiącem. Największy wzrost wystąpił w przypadku oceny przyszłej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (wzrost o 3,4 p. proc.) a w dalszej kolejności obecnej możliwości dokonywania ważnych zakupów (wzrost o 1,0 p. proc.). Niższa niż przed miesiącem wartość wystąpiła dla wskaźnika obecnej sytuacji ekonomicznej kraju (spadek o 1,6 p. proc.).

Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, wzrósł o 1,8 p. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował się na poziomie 3,4.

W listopadzie br. WWUK osiągnął wartość o 8,8 p. proc. wyższą, niż w analogicznym miesiącu 2016 r.

Na wzrost wartości wskaźnika wpłynęły głównie oceny przyszłego poziomu bezrobocia (wzrost o 4,3 p. proc.) oraz przyszłej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (wzrost o 3,4 p. proc.)

Obniżyła się natomiast ocena dotycząca możliwości przyszłego oszczędzania pieniędzy (spadek o 0,8 p. proc.).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony