REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
L'Oréal z sukcesem finansowym, głównie dzięki rozwojowi na rynkach azjatyckich

L'Oréal z sukcesem finansowym, głównie dzięki rozwojowi na rynkach azjatyckich (fo. adobe stock)

Po ogłoszeniu przez francuskiego giganta kosmetycznego L'Oréal najlepszego kwartału od dekady, gównie dzięki rozwojowi na rynkach azjatyckich, Aleksandrina Yotova, analityk ds. konsumentów w GlobalData przedstawia jak widzi przyszłość firmy.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

- Trend wzrostu azjatyckiego L'Oréal był kontynuowany w czwartym kwartale 2018 roku i przyczynił się do rocznego wzrostu przychodów o 24,1 proc. lub 7 405,6 mln euro w porównaniu z niewielkim spadkiem (o 0,3 proc.) w Europie Zachodniej, która historycznie była fortecą firmy - komentuje Aleksandrina Yotova.

Jej zdaniem w szczególności Chiny napędzają ten wzrost, zwłaszcza za pośrednictwem kanału e-commerce. Firma L'Oréal Luxe odnotowała dwucyfrowy wzrost w tym kraju, ale dział konsumencki również wykazał się wyjątkowymi wynikami, szczególnie dzięki Chinom i Indiom.

Wysoka sprzedaż L'Oréala podczas chińskiego 11/11 Singles Festival zwiększyła przychody o wartości 7,4 miliarda euro w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). 

Yotova tumaczy, że popyt na wysokiej jakości kosmetyki i pielęgnację skóry w Chinach pomógł zarówno L'Oréal, jak i rywalom koncernu, takim jak Estée Lauder czy Sephorze, którzy wykorzystują strategię kupowania niezależnych marek, aby pozostać konkurencyjnymi na szybko zmieniającym się rynku.

- Przejęcie południowokoreańskiej firmy zajmującej się pięknem i modą Stylenanda w czerwcu 2018 roku pokazuje ambicje L'Oréal aby zająć się tysiącletnim rynkiem Azji i Pacyfiku. Stylenada zaczęła jako sklep internetowy skierowany do zamożnych młodych konsumentów w Azji, a następnie rozpowszechniła się wśród salonów piękności, mody, kawiarni i butików - mówi analityk.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony