REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny
Głównymi odbiorcami koreańskich produktów kosmetycznych w Rosji są młode kobiety w wieku od 25 do 34 lat

Głównymi odbiorcami koreańskich produktów kosmetycznych w Rosji są młode kobiety w wieku od 25 do 34 lat (fot. fotolia.com)

Koreańskie marki kosmetyczne rozwijają swoją obecność na rynku rosyjskim. W ubiegłym roku wartość eksportu tych produktów do Rosji przekroczyła 48 mln dol. Według raportu wydanego przez Koreańską Agencję Promocji Handlu i Inwestycji (Kotra) było to ponad dwukrotnie więcej niż w 2012 roku, kiedy to koreańskie marki sprzedały na rosyjskim rynku kosmetyki za 18,5 mln dol.

REKLAMAVI Forum Branzy Kosmetycznej - belka w artykułach

Badania przeprowadzone przez biuro Kotra wykazały, że głównymi odbiorcami koreańskich produktów kosmetycznych w Rosji były młode kobiety w wieku od 25 do 34 lat, które chętnie korzystają z mediów internetowych i e-zakupów. Koreańskie marki, takie jak Missha, Tony Moly czy Nature Republic zyskały wśród nich popularność właśnie przez blogosferę i YouTube.

Koreańskie marki zaczęły wchodzić na rynek rosyjski, tworząc lokalne oddziały lub korzystając z lokalnych dystrybutorów. Aby wprowadzić kosmetyki do Rosji eksporterzy zobowiązani są do uzyskania certyfikatu rejestracji i deklaracji zgodności dla każdego produktu.

Rosyjski rynek kosmetyczny ma wartość 9,1 mld dol., co stanowi 2 proc. światowego rynku kosmetycznego. Euromonitor prognozuje, że rosyjski przemysł kosmetyczny będzie nadal rozwijać się do 2020 r., a roczne stopy wzrostu będą się utrzymać na poziomie od 1 do 3 procent. Rynek w dużej mierze uzależniony jest od importu – Rosja jest ósmym największym importerem kosmetyków na świecie.

Źródło: retailinasia.com

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony