REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)
Tylko w 2018 roku ponad milion dodatkowych klientów w Niemczech nabyło kosmetyki naturalne i organiczne

Tylko w 2018 roku ponad milion dodatkowych klientów w Niemczech nabyło kosmetyki naturalne i organiczne (fot. adobe stock)

Kosmetyki naturalne i organiczne zyskały w Niemczech ponad milion nowych klientów w 2018 roku – wynika z badania rynku Naturkosmetik Konzepte.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach

Na nasyconym niemieckim rynku kosmetycznym segment naturalny i organiczny zanotował najszybszy wzrost w 2018 roku.

Coraz większy nacisk kładzie się tam na przechodzenie do naturalnych składników o  etycznym pochodzeniu a społeczna postawa firm kosmetycznych coraz częściej znajduje się w centrum uwagi.

Podczas gdy ogólnie niemiecki rynek kosmetyczny odnotował stagnację w ubiegłym roku, to kosmetyki naturalne i organiczne wzrosły aż o 5,9 proc.

Jak podaje Naturkosmetik Konzepte, sprzedaż kosmetyków naturalnych i organicznych sięgnęła w Niemczech 1,26 mld euro. Chociaż drogeria pozostaje głównym kanałem zakupów tych produktów, wielu konsumentów kupuje nowe produkty online.

- Tylko w 2018 roku ponad milion dodatkowych klientów nabyło kosmetyki naturalne i organiczne, a 40 proc. kupiło tę kategorię po raz pierwszy - podkreśla Naturkosmetik Konzepte.

To przede wszystkim młodsi klienci szukają nowych, godnych zaufania produktów. Według Naturkosmetik Konzepte nowi klienci kwestionują surowce i oświadczenia branży kosmetycznej i wolą mniejsze marki, które odzwierciedlają ich własne zasady etyczne i szybko dostosowują się do nowych trendów.

- Ochrona klimatu, szacunek dla własnego ciała, jak również natury, trend zero waste i przyjazne dla środowiska produkty zwyciężają -  zauważają autorzy raportu.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony