REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)
Podobnie jak jego konkurent, sieć drogerii dm, Rossmann zakończyła współpracę z Amazonem.

Podobnie jak jego konkurent, sieć drogerii dm, Rossmann zakończyła współpracę z Amazonem. (fot. materiały prasowe/Rossmann)

Rossmann zakończył współpracę z Amazonem w trybie szybkiego realizowania zamówień przez Prime Now w Niemczech. W sierpniu 2017 r. Rossmann rozpoczął sprzedaż asortymentu 5000 produktów za pośrednictwem Prime Now, oferując szybką dostawę Berlina i Monachium.

Rossmann powołuje się na „brak popytu na szybkie spełnienie” jako przyczynę zakończenia partnerstwa. Jego lider na rynku archiwów i drogerii, dm, wcześniej zakończył współpracę z Amazonem, sugerując, że wielu klientów „woli kupować w sklepie produkty drogeryjne”. Następnie opracowano własne funkcje „kliknij i odbierz” oraz standardową opcję dostawy do domu za pośrednictwem DHL.

Warunki partnerstwa z Amazonem, w połączeniu z niskimi marżami, skłaniają niemieckich operatorów drogerii do opracowania własnych propozycji omnichannel. Wykorzystują swoje ogromne portfolio sklepowe, dywersyfikując je poprzez dodatkowe usługi dla klientów, takie jak zwroty w sklepie.

Dysponując ponad 5000 placówkami, drogerie w Niemczech nadal są najważniejszymi dla konsumentów. Produkty szybkozbywalne mogą skorzystać z możliwości e-commerce poprzez zwiększanie świadomości skutecznym marketingiem w sklepie i online.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony