REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rossmann rezygnuje z partnerstwa z amerykańskim potentatem e-commerce

Rossmann rezygnuje z partnerstwa z amerykańskim potentatem e-commerce (fot. materiały prasowe)

Druga największa drogeria w Niemczech, sieć Rossmann, planuje zakończyć współpracę z aplikacją Prime Now Amazona, której termin upływa w połowie 2019 roku.

Rossmann rozpoczął sprzedaż asortymentu w liczbie 5000 produktów za pomocą Prime Now w sierpniu 2017 roku i oferował usługi w ramach tego serwisu w Berlinie i Monachium.

Tym samym Rossmann dołączył do innych niemieckich sprzedawców, którzy przerwali partnerstwo z Amazonem. Sieć drogerii dm zakończyła współpracę z nim w 2013 r., organiczna sieć spożywcza Basic podążyła jej śladami w lipcu 2018 roku, z kolei regionalny sklep spożywczy Feneberg ma wkrótce rozstać się z Amazonem. Ponadto liczni lokali detaliści zrzeszeni w "Lieblingsläden-Programm" (ang. „favourite stores programme“ - "Programie ulubionych sklepów") zakończyli wspólne działania z gigantem e-commerce.

Komentarze od sprzedawców, którzy przestali współpracować z Amazon Fresh, wskazują m.in. na ograniczoną przejrzystość, sprzedaż poniżej oczekiwań i niski zwrot z inwestycji.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony