REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

14 lutego 2019, 16:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Samotność starszych osób to duże wyzwanie dla rynku, również kosmetycznego

Samotność starszych osób to duże wyzwanie dla rynku, również kosmetycznego (fot. adobe stock)

Marki kosmetyczne muszą zwrócić uwagę na problem samotności, jeśli chcą pozyskać najbardziej wpływowych konsumentów. Jak firmy zmierzą się z najsmutniejszym trendem w 2019 roku?

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

Według grupy doradczej The Akin, klienci domagają się od marek, aby zajęły się zjawiskiem wellness i zdrowia psychicznego. The Akin ustalił, że 70 proc. konsumentów typu Changemakers i Early Adopters uważa, że marki powinny staranniej pracować nad tym, aby pomóc ludziom poczuć się połączonymi i wspieranymi.

Samotność to wielki problem społeczny. Zjawisko to rośnie gwałtownie w Wielkiej Brytanii, a badania marketingowe Mintela dotyczące osób po 55. roku życia pokazują, że 18 proc. Brytyjczyków w wieku powyżej 55 lat uważa samotność za główną troskę związaną ze swoją przyszłością. W wyniku badań, które ujawniły, że samotność odgrywa znaczącą rolę w problemach związanych ze starością, wiele marek i organizacji podjęło twórcze kampanie, które mają na celu rozwiązanie tego problemu.

Inicjatyw społecznych związanych z walką z izolacją spowodowaną starością nie brakuje. Na przykład Jo Cox on Loneliness wydała przypinkę ze słowami "Happy to chat", która jest rozdawana w londyńskim metrze, a Girl Guides wprowadziła nową odznakę, którą zdobywa się odwiedzając osoby starsze. W szkole podstawowej w Essex są zapraszane osoby starsze z okolicy, aby przyłączyły się do międzypokoleniowego centrum aktywności. Z kolei szwajcarskie Koleje Federalne zaoferowały niedawno bezpłatną świąteczną podróż pociągiem do ludzi spędzających Boże Narodzenie w pojedynkę.

Rząd brytyjski, który zobowiązuje się do realizacji swoich własnych planów, wskazuje na wagę problemu i nadanie mu nowego znaczenia. Marki kosmetyczne mają okazję zrobić coś, aby ułatwić komunikację pomiędzy osobami zagrożonymi izolacją. Niestety takich pomysłów nadal na polskim rynku beauty brakuje. Może badania brytyjskie zainspirują firmy kosmetyczne do włączenia się do działań na rzecz nie tylko osób o innym kolorze skóry, orientacji czy upodobaniach, ale i w starszym wieku, które czują się już na drugim planie. 

Jedną z nielicznych, ale udanych prób na polskim rynku wykorzystania potencjału starszej osoby o pięknym wnętrzu i niezwykłej urodzie i przełamania granic między pokoleniami, była kampania Bohoboco z udziałem ponad 80-letniej aktorki Heleny Norowicz. Oby kolejne marki wpadły na pomysł jak wzmocnić tę grupę konsumentów kierując się z przekazem właśnie do niej.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony