REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

22 października 2018, 14:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Sieć New Look poinformowała o likwidacji biznesu w Chinach. Oznacza to zamknięcie 120 sklepów. Tymczasem jak donosi Retail Detail, pod znakiem zapytania stoi przyszłość firmy m.in. w Polsce. Przypomnijmy, że klientki polskich sklepów New Look mogą kupić m.in. produkty z kolekcji kosmetyków Pure Colour, która składa się ze 100 różnych produktów – od pomadek po lakiery do paznokci.

REKLAMAKongresFMCG_belka

(fot. mat. prasowe)

Jak wynika z komunikatu New Look, firma realizuje kolejny etap rewizji międzynarodowej strategii rozwoju biznesu. Chodzi o zamknięcie 120 sklepów w Chinach. Wszystkie placówki zostaną zlikwidowane jeszcze w tym roku. Zamknięte zostanie także biuro firmy w Szanghaju.

Za przyczyną tej decyzji stoją słabsze od oczekiwanych wyniki - zarówno przychody, jak i rentowność działalności, ale również konieczność poniesienia znacznych nakładów inwestycyjnych w celu kontynuowania działalności na rynku.

Decyzja o likwidacji biznesu w Chinach nie oznacza, że firma zakończyła proces "przeglądu strategicznego" działalności międzynarodowej. Według Retail Detail New Look może opuścić m.in. Belgię, Francję i Polskę.

Sieć boryka się z problemami już od dłuższego czasu. Jak wynika z oficjalnego sprawozdania finansowego za lata 2017/2018 (rok zakończony w marcu), sprzedaż w sklepach spadła o 7,3 proc. do poziomu 1,3 mld funtów. Strata na poziomie EBITDA wyniosła ponad 10 mln funtów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony