REKLAMAJARS - baner główny (09.12.-20.12.2019 r.)

PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

 

23 lipca 2019, 12:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Nowe badanie epidemiologiczne wykazało, że czynniki demograficzne, fizjologiczne i związane ze stylem życia mają wpływ na mikrobiom skóry

Nowe badanie epidemiologiczne wykazało, że czynniki demograficzne, fizjologiczne i związane ze stylem życia mają wpływ na mikrobiom skóry (fot. Fotolia)

Nowe badanie odkryło w jaki sposób działa mikrobiom skóry, czyli zróżnicowana społeczność bakterii, grzybów i innych mikrobów żyjących na powierzchni skóry  i które kluczowe czynniki mają największy wpływ na starzenie się i ogólny stan zdrowia naszej skóry - podała AFP.

REKLAMA

Nowe badanie epidemiologiczne wykonane we współpracy między Amway i Microbiome Insights i opublikowane w czasopiśmie naukowym mBio wykazało, że do 20 proc. czynników zmienności bakterii na skórze ludzi można wyjaśnić za pomocą demografii, fizjologii i stylu życia.

Dzięki zbadaniu 495 osób w wieku od 9 do 78 lat oraz zebraniu ponad 2500 próbek wymazów ze skóry z czterech miejsc skóry i jamy ustnej, naukowcy ujawnili, że najbardziej znaczące czynniki związane ze składem mikrobiomu skóry twarzy obejmują poziomy porfiryn skóry - fluorescencyjne cząsteczki syntetyzowane przez C. acnes, bakterię zaangażowaną w rozwój trądziku - oraz wiek i stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Dla skóry wewnątrz ust, dla porównania, największy wpływ na mikrobiom miało pochodzenie etniczne i palenie.

Badanie wykazało również różne wzory mikrobiomu skóry, które odpowiadały wiekowi chronologicznemu i inne, które odpowiadały zmarszczkom twarzy i przebarwieniom. Z kolei odkrycie bakterii o nazwie Corynebacterium kroppenstedtii i jej powiązanie ze starzejącą się skórą może być pierwszym krokiem do zrozumienia, w jaki sposób ten drobnoustrój może być zaangażowany w mechanizmy starzenia się skóry..

Dr Pedro Dimitriu, starszy dyrektor bioinformatyki w Microbiome Insights, Inc., który współpracował z Amway nad badaniami, powiedział, że badania pogłębiają naszą wiedzę na temat tego, dlaczego mikrobiomy skóry są tak różne w różnych osobach.

- Wiemy, że nasze zewnętrzne środowisko w pewnym stopniu wpływa na mikrobiom skóry, ale to badanie pokazuje, że kształtują go również niektóre czynniki życia gospodarza - podsumował Dr Pedro Dimitriu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony