REKLAMAFBK 2019 - baner główny (sierpień 2019)

PRODUCENCI I MARKI

KONSUMENT i TRENDY

 

6 grudnia 2018, 09:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Troska o środowisko i ograniczanie odpadów to najważniejszy trend beauty

Troska o środowisko i ograniczanie odpadów to najważniejszy trend beauty (fot. Adobe)

Producenci, firmy i marki sektora beauty muszą nastawić się na nowe zasady dotyczące odpadów i ekologii swoich produktów - koncentrując się na aspekcie przyjaznym dla środowiska na każdym etapie ich powstawania. 

Agencja marketingowa Mintel ogłosiła, że „Sub-Zero Waste’ (zamrażanie odpadów) to najważniejszy trend, który wpłynie na globalne rynki kosmetyczne w najbliższych latach.

Filozofia „Zero waste” zdobywa obecnie coraz więcej konsumentów, nie tylko tych, których dotyczą globalne problemy, takie jak katastrofy naturalne i kurczące się zasoby wody. Lepiej poinformowani i świadomi konsumenci nie będą dłużej tolerować rażącego marnotrawstwa np. lat nadużywania plastiku jednorazowego użytku, informuje Mintel. 

Dlatego skupienie wysiłku na redukcji szkodliwych opakowań nie jest wystarczające, o wiele większe pole do popisu mają tu producenci i marki na każdym etapie tworzenia produktów beauty.

Przez najbliższe 5 lat, uwaga zwracana coraz bardziej na ekologię osiągnie apogeum na świecie, jako że uświadomieni ekologicznie klienci szukają sposobów na zredukowanie odpadów we wszystkich dziedzinach swojego życia, w tym zwyczajach dotyczących dbania o wygląd i pielęgnacji.

Marki, które celowo tworzą produkty „o krótkim życiu” i zachęcają do nadkonsumpcji ryzykują gwałtownym sprzeciwem swojej klienteli. Bo ona domaga się teraz aby marki były odpowiedzialne pod kątem ochrony środowiska i zdawały sobie sprawę ze swoich działań.

- Sub-Zero Waste  to nie tylko trend, ale i ruch w kierunku poruszającego ziemię nowego archetypu urody i przemysłu kosmetycznego. Niektóre firmy dyskutują już nad całkowitym wycofaniem  nieekologicznych materiałów - powiedział Andrew McDougall, Associate Director, Mintel Beauty & Personal Care.

- Redukcja czy eliminacja odpadów są kluczowe. Jeśli marki nie zmienią swojego podejścia teraz, to mogą stać się mało znaczące w przyszłości. Marki, które przedkładają bieżące profity nad inwestowanie w ograniczanie odpadów i ekologię nie przetrwają –  przewiduje. - Konsumenci przywiązują dziś o wiele większą wagę do swojego wpływu na planetę, tym bardziej, że sygnały ostrzegawcze o zmianie klimatu są coraz bardziej alarmujące. Warto patrzeć dalej, aby zmienić mentalność branży kosmetyków beauty i pielęgnacji na kierunek „zero waste” - dodał Andrew McDougall.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony