26 marca 2021, 08:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Punkty Pomocy Okresowej mają powstać w każdym powiecie - priorytetem dla organizatorek akcji są małe miejscowości

Punkty Pomocy Okresowej mają powstać w każdym powiecie - priorytetem dla organizatorek akcji są małe miejscowości (fot. fb/akcjamenstruacja)

Sieć Super-Pharm przekazała artykuły higieniczne organizacji Akcja Menstruacja, w ramach której potrzebujące kobiety mogą bezpłatnie skorzystać z niezbędnych artykułów higienicznych.  

Z  inicjatywy organizacji Akcja Menstruacja powstają Punkty Pomocy Okresowej, czyli szafeczki z darmowymi środkami higienicznymi dla potrzebujących kobiet. Szafki ustawiane są w różnych łatwo dostępnych dla każdego miejscach, między innymi na dworcach kolejowych i autobusowych, w siedzibach organizacji pomocowych i zaangażowanych społecznie przestrzeniach. To miejsca, gdzie potrzebujące osoby będą mogły anonimowo i bezpłatnie otrzymać niezbędne im środki higieniczne. Docelowo Punkty Pomocy Okresowej będą umieszczone w każdym województwie.

– Jako iż naszymi klientami są przede wszystkim kobiety, a w naszym DNA mamy walkę z wszelkimi wykluczeniami, wsparliśmy i planujemy wspierać dalej aktywnie działania łamiące tabu miesiączkowe, przekazując podpaski i środki higieny na rzecz akcji – poinformowała sieć Super-Pharm w mediach społecznościowych.

W akcję włączyła się także firma 4organic oferująca certyfikowane kosmetyki organiczne.

"Choć zgodnie z zasadą PPO ("zostaw jeśli możesz, weź jeśli potrzebujesz") szafki uzupełniane są przez przechodniów, to w większości miejsc zapotrzebowanie jest tak ogromne, że musimy wkraczać do akcji i dosyłać wolontariusz_om produkty. Dzięki SUPER-PHARM Poland i 4organic  w najbliższym czasie będziemy mieć "wolne" w tym zakresie w Warszawie, bo ostatnio otrzymaliśmy od nich ogromne wsparcie w postaci dostawy środków menstruacyjnych. Dziękujemy! Cieszymy się, że coraz więcej firm zauważa problem ubóstwa menstruacyjnego i chce włączyć się w jego zwalczanie" - czytamy na profilu Akcji Menstruacja na Facebooku.

Według danych Akcja Menstruacja ok. 500 tys. kobiet w Polsce z powodu ubóstwa nie ma dostępu do niezbędnych podczas miesiączki środków higienicznych. Organizacja dociera do szkół, w których prowadzi projekt "Hej dziewczyny" polegający na zapewnianiu osobom uczącym się stałego dostępu do produktów menstruacyjnych. Równolegle organizuje Punkty Pomocy Okresowej. Organizację można wesprzeć finansowa oraz przekazując na jej rzecz artykuły higieniczne. Więcej informacji na profilu Akcji Menstruacja. 

Wiecie dlaczego lokalizację dla Punktu Pomocy Okresowej wybieramy dopiero po długim namyśle, a następnie każdy z nich...

Opublikowany przez Akcja Menstruacja Środa, 24 marca 2021

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony