15 kwietnia 2022, 15:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Avon Operations Polska już teraz jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym Avon na całym świecie

Avon Operations Polska już teraz jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym Avon na całym świecie (fot.materiały prasowe)

Fabryka Avon w Garwolinie ma nowego dyrektora. Został nim Jakub Żurowski, wcześniej związany z Nestle. Jednocześnie Radosław Włodarczyk awansował na dyrektora operacyjnego Avon na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią, natomiast Maciej Kaniowski, dotychczasowy szef całego łańcucha dostaw w regionie CEE, został powołany na stanowisko dyrektora operacyjnego Avon International.

Zmiany personalne w Avon Polska, jak poinformowała spółka, są elementem nowej strategii operacyjnej, która zakłada większą integrację oraz pogłębianie partnerstwa pomiędzy poszczególnymi rynkami, a także tworzenie wielofunkcyjnych zespołów.

Jakub Żurowski, jako nowy dyrektor fabryki w Garwolinie, będzie odpowiedzialny za zarządzanie procesami produkcyjnymi oraz dalszy rozwój zakładu – przede wszystkim poprzez wdrażanie   rozwiązań, które nie tylko zapewnią wyższą jakość oraz efektywność produkcji, ale także będą przyjazne dla środowiska. Do jego zadań będzie również należało zacieśnianie współpracy z zagranicznymi rynkami.

– Avon Operations Polska już teraz jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym Avon na całym świecie (…) Bardzo się cieszę, że będę mógł dzielić się swoim doświadczeniem oraz rozwijać w tak profesjonalnym środowisku, kontynuując jednocześnie transformację fabryki w Garwolinie w kierunku smart factory, w duchu odpowiedzialnego biznesu. W związku z rozszerzeniem działalności AOP w regionie CEE, w najbliższym czasie będę się koncentrował na zwiększeniu efektywności i elastyczności produkcji oraz, wspólnie z Radosławem Włodarczykiem, na dalszej optymalizacji procesów w całym łańcuchu dostaw – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Czytaj także: Avon International z nowym dyrektorem operacyjnym. Został nim Maciej Kaniowski

– Ostatnie 1,5 miesiąca przyniosło nam zupełnie nowe, niespodziewane wyzwania. Jestem dumny z całego zespołu Avon w Garwolinie, który świetnie sobie z nim radzi, ale przed nami jeszcze sporo pracy. Jestem przekonany, że Jakub będzie dla nas nieocenionym wsparciem w realizacji nowej strategii operacyjnej i wspólnie osiągniemy założone cele – mówi Maciek Kaniowski, dyrektor operacyjny Avon International.

Jakub Żurowski ma 17 lat doświadczenia w branży FMCG. Był związany m.in. z koncernem Nestle. Od 14 lat pełni funkcje kierownicze w zakładach produkcyjnych zarządzając złożonymi, macierzowymi oraz wielokulturowymi strukturami, obejmującymi różne obszary biznesu. Świetnie zna środowisko Industry 4.0 i zawodowo pasjonuje się odkrywaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze produkcji.  

Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Kompleks produkcyjny, zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Co roku powstaje tu ok. pół miliarda kosmetyków, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach.

W 2016 roku z kompleksu fabrycznego w Garwolinie została wydzielona osobna spółka – Avon Distribution Polska. Jej zadaniem jest pakowanie i wysyłanie zamówień do Konsultantek Avon w Polsce, Czechach i Niemczech. Centrum dystrybucyjne zatrudnia ok. 300 pracowników. Rocznie pakowanych jest tu około 190 milionów sztuk produktów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony