Sprzedawca w drogerii musi wiedzieć, jakie cechy mają szczoteczki dla dzieci, a jakie przeznaczone dla dorosłych

Sprzedawca w drogerii musi wiedzieć, jakie cechy mają szczoteczki dla dzieci, a jakie przeznaczone dla dorosłych (fot. adobe stock)

Strona 3 z 4

Z jego doświadczenia wynika, że Polacy kupują szczoteczki tradycyjne, w dobrych cenach i dobrej jakości. Konsumenci zwracają uwagę przede wszystkim na włosie, często kierują się też marką bądź poleceniem znajomych.  –  Rośnie także zainteresowanie szczoteczkami elektrycznymi i sonicznymi, ale jest to nadal mały wycinek sprzedaży – dodaje Dariusz Kuklewski.

Co ciekawe, szczoteczka elektryczna nie jest nowością na rynku. Ma już 60 lat i została stworzona w Szwajcarii z myślą o osobach niepełnosprawnych, aby pomóc im w utrzymywaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Innowacje w tym obszarze to przede wszystkim świetnie wyprofilowane główki i programy umożliwiające czyszczenie w miejscach, gdzie ma to największe znaczenie: wzdłuż linii dziąseł, w ukrytych wnękach oraz między zębami. W dobie galopującego rozwoju technologii mobilnych kwestią czasu było zintegrowanie szczoteczek ze smartfonami. Już dziś, za pomocą odpowiedniej aplikacji, możemy monitorować nasze nawyki związane z myciem zębów.

Szczoteczka dbająca o środowisko

Moda na ekologię, trendy less waste czy zero waste wywierają presję na dystrybutorów, aby proponowali szczoteczki z materiałów biodegradowalnych. Według Dariusza Kuklewskiego to zjawisko będzie się nasilało w całej kategorii oral care, tak jak rośnie w innych kategoriach produktów. 

Jego zdaniem nie bez powodu mówi się o „plastikowym morzu problemów”, bo aż 80 proc. plastiku do mórz i oceanów trafia z lądu. Trend związany z używaniem produktów nadających się do utylizacji, degradacji widzimy w wielu obszarach – papierowe słomki w restauracjach, papierowe patyczki do uszu, torby wielokrotnego użycia w supermarketach, ekologiczne opakowania kosmetyków – to początek dobrych zmian.

Jesteśmy przygotowani na zmieniające się potrzeby konsumentów. Już wkrótce w naszym portfolio pojawią się szczoteczki bambusowe, a także wykonane w 50 proc. z pszenicy, z włosiem powlekanym aktywnym węglem i w opakowaniach wykonanych z PLA, materiału w pełni biodegradowalnego,  otrzymywanego z mączki kukurydzianej – zapowiada Dariusz Kuklewski.

Wybór szczoteczki to jedno. Warto też prawidłowo z niej korzystać

Zęby najlepiej myć trzy razy dziennie po każdym posiłku, a  szczotkę wymieniać co trzy miesiące. To właśnie technika i częstotliwość mycia przede wszystkim wpływają na czystość zębów, a nie rodzaj szczotki. Jednak warto wybrać najbardziej dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~przemekb102 1 ponad rok temu

  Cena szczoteczek elektrycznej jest uwarunkowana kilkoma czynnikami takimi jak: marka, dodatkowe akcesoria czy ilość trybów pracy. Przy zakupie należy się zastanowić czego od szczoteczki oczekujemy, czy podstawowego, skutecznego mycia, czy wymiennych trybów (adaptacyjnego, wybielającego, delikatnego). Należy również wziąć pod uwagę styl życia tj. czy często i na długo wyjeżdżamy (przydałoby się wtedy etui lub dobry akumulator)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony