REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Konsumenci chcą, by na kosmetykach pojawiały się wyraźne i prawdziwe informacje, że nie były testowane na zwierzętach. Posiłkują się też listami produktów testowanych i nietestowanych, które znajdują w internecie

Konsumenci chcą, by na kosmetykach pojawiały się wyraźne i prawdziwe informacje, że nie były testowane na zwierzętach. Posiłkują się też listami produktów testowanych i nietestowanych, które znajdują w internecie (fot. adobe stock)

Strona 2 z 3

Sporo nieporozumień wywołują informacje o tym, że dane marki sprzedają na chińskim rynku, gdzie testowanie kosmetyków jest faktycznie obowiązkowe. „Czasami wystarczy spojrzeć, gdzie kosmetyk został wyprodukowany (nie kto jest producentem). W Chinach wszystkie kosmetyki testują, bo takie mają chore „prawo”. Wszystkie kosmetyki wyprodukowane w Chinach są testowane na zwierzętach” – pisze internautka.

Są jednak sposoby, by dotrzeć do konsumentów w Azji i nie poddawać kosmetyków testom na zwierzętach. Jest to możliwe dzięki sprzedaży online i platformom cross border e-commerce. Mówił o tym podczas Forum Branży Kosmetycznej 2018, organizowanego przez „Wiadomości Kosmetyczne”, Aleksander Ciepiela, właściciel firmy Ponte Limited, partnera Alibaba Group – największej platformy internetowej w Chinach. – Do 2020 roku połowa użytkowników internetu w Chinach będzie robić zakupy przez platformy cross border e-commerce, takie jak Tmall.hk. Pomaga ona zagranicznym markom wejść na chiński rynek bez potrzeby rejestracji produktów. Platforma zgłoszona jest w Hong Kongu, co pozwala ominąć konieczność rejestracji w Chinach oraz testowania kosmetyków na zwierzętach, co nie jest akceptowalne przez wielu graczy na rynku – podkreślał Aleksander Ciepiela.

Zobacz: FBK 2018: Rynek chiński to szansa dla polskich marek kosmetycznych

To samo tłumaczy internautkom wywołana do tablicy firma Ziaja, której zarzuciły one, że ponieważ weszła do Chin, testuje swoje kosmetyki na zwierzętach. „Ziaja nie jest już cf (cruetly free – red.). Wchodzi na rynek chiński” – pojawił się komentarz pod postem, na który firma odpowiedziała ze swojego oficjalnego profilu na FB – Ziaja Polska: „Nie jest to prawdą. Jeśli chodzi o testowanie na zwierzętach niezmiennie utrzymujemy nasze stanowisko. Chcielibyśmy natomiast wyjaśnić, że dotarcie do Chin to zasługa oficjalnego dystrybutora z Hong Kongu. Hong Kong jest specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej, który posiada własną autonomię m.in. w kwestiach gospodarczych. Nasz azjatycki dystrybutor korzysta możliwości handlowych, jakie daje Cross-Border Online Sales, która dopuszcza nieograniczoną sprzedaż online klientom w Chinach, bez konieczności rejestracji preparatów kosmetycznych, która nadal wymagana jest do sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Chcielibyśmy Was uspokoić i jeszcze raz podkreślić, że nie mamy w planach wprowadzania naszych produktów do Chin, dopóki ich rejestracja będzie wymagała przeprowadzenia testów na zwierzętach”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sylcia83 3 ponad rok temu

  Szukam aktualnej listy firm nietestujących na zwierzętach, nie będących w Chinach itp

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aabbccdd 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Wyrzucanie kosmetyków po takich wpisach jest takie Eco.... Masakra. Ludzie zaczniecie używać mózgu

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~annn 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ja na pewno zrezygnuję z testowanych na zwierzętach produktów, naprawdę nie warto tego wspierać. Poza tym takie produkty są bardzo naszpikowane chemią więc lepiej kupować produkty z prostym składem, naturalne. Ja się obejdę bez takiej chemii, wystarczy, że po tych materiałach o testowaniu wylałam morze łez...

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony