REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Konsumenci chcą, by na kosmetykach pojawiały się wyraźne i prawdziwe informacje, że nie były testowane na zwierzętach. Posiłkują się też listami produktów testowanych i nietestowanych, które znajdują w internecie

Konsumenci chcą, by na kosmetykach pojawiały się wyraźne i prawdziwe informacje, że nie były testowane na zwierzętach. Posiłkują się też listami produktów testowanych i nietestowanych, które znajdują w internecie (fot. adobe stock)

Strona 3 z 3

Niektórzy komentujący zarzucają Karolinie Korwin-Piotrowskiej, że udostępnia już nieaktualne informacje i wymieniają marki, które ich zdaniem powinny się znaleźć na liście testujących produkty na zwierzętach lub wprost przeciwnie. „Pani Karolino, znowu pani udostępnia nieaktualną listę i wprowadza w błąd”. W odpowiedzi na takie komentarze natychmiast pojawiają się odnośniki do innych źródeł i wskazówki, gdzie szukać wiarygodnych danych. Internauci odsyłają m.in. do http://www.happyrabbitblog.pl https://logicalharmony.net i do grup na Facebooku Kosmetyki wegańskie/cruelty free oraz Facebook.com/groups/kosmetykiweganskie

Warto dodać, że autorzy artykułu z portalu sledczy.24.pl pod opublikowanymi listami umieścili komentarz: „Pełna lista firm testujących i nie testujących znajduje się na stronie organizacji PETA i zawiera kilka tysięcy rozbudowanych pozycji. Ze względu na dynamiczne zmiany na listach należy tylko i wyłącznie listy PETA brać za jedno i wiarygodne źródło informacji. (…) Firmy, które znalazły się niesłusznie, w którejś z grup proszone są o kontakt mejlowy z nami w celu sprostowania informacji. Powyższe listy nie mają na celu w żaden sposób przedstawić w negatywnym świetle danej marki”.

Internauci wzajemnie też komentują i uzupełniają swoje wpisy, tłumaczą, co ich zdaniem kryje się pod pojęciem „cruetly free” i „vegan”. „Napis vegan na opakowaniu nie zawsze oznacza nie testowanie na zwierzętach, jest to tylko informacja, że produkt jest bez składników pochodzenia zwierzęcego. Niestety większość marek używa tego określenia jak chwyt marketingowy”. Chcą, aby na opakowaniach było wyraźnie oznaczone, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach, że jest cruetly free, i żeby to była… prawda. „Na opakowaniach jest zazwyczaj piktogram króliczka i napis „cruetly free”. „Ten znaczek i napis nie są niestety wiarygodnym źródłem” – dyskutują. Komentujący pomagają sobie także w rozszyfrowaniu, jaki producent kryje się pod jaką marką. „W szoku jestem. Nieświadomie można używać pod inną nazwą”.

Jak bardzo biznesowa uczciwość i transparentność jest w cenie oraz jak bardzo potrzebny jest otwarty i rzeczowy dialog z konsumentami, pokazuje komentarz internautki odnoszący się do firm, które znalazły się na liście testujących swoje produkty na zwierzętach. „I to są marki, które pozornie angażują się w różne akcje prospołeczne. Serio, jestem mega przerażona tym… Nie można już ufać nikomu. Tylko kasa…”

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sylcia83 3 ponad rok temu

  Szukam aktualnej listy firm nietestujących na zwierzętach, nie będących w Chinach itp

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aabbccdd 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Wyrzucanie kosmetyków po takich wpisach jest takie Eco.... Masakra. Ludzie zaczniecie używać mózgu

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~annn 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ja na pewno zrezygnuję z testowanych na zwierzętach produktów, naprawdę nie warto tego wspierać. Poza tym takie produkty są bardzo naszpikowane chemią więc lepiej kupować produkty z prostym składem, naturalne. Ja się obejdę bez takiej chemii, wystarczy, że po tych materiałach o testowaniu wylałam morze łez...

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony