REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

 

10 sierpnia 2017, 12:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wielka Brytania jest drugim największym rynkiem zbytu dla kosmetyków wysyłanych z Polski

Wielka Brytania jest drugim największym rynkiem zbytu dla kosmetyków wysyłanych z Polski (fot.Vaughan Leiberum/commons.wikimedia.org (CC BY 2.0))

Polscy producenci kosmetyków, którzy chcieliby rozwinąć sprzedaż w Wielkiej Brytanii, mogą poznać specyfikę brytyjskiego rynku podczas misji wyjazdowej do Londynu, która odbędzie się w dniach 9-11 października 2017 r. W planie wyjazdu są m.in. spotkania B2B z dystrybutorami i sieciami handlowymi.

REKLAMAVI Forum Branzy Kosmetycznej - belka w artykułach

Wyjazd do Londynu organizują Bank Zachodni WBK oraz Santander UK. Merytoryczna część misji obejmuje spotkania z udziałem branżowych ekspertów, którzy omówią najważniejsze czynniki wpływające na sukces sprzedażowy na rynku kosmetycznym w Zjednoczonym Królestwie. Przedstawiciele polskich firm będą mogli spotkać się także z brytyjskimi firmami, które importują, dystrybuują oraz sprzedają kosmetyki. Organizatorzy mają również w planach indywidualne sesje uczestników z partnerami dobranymi odpowiednio do profilu reprezentowanej przez nich firmy. Jedno ze spotkań zostanie poświęcone Brexitowi, który według organizatorów nie powinien zniechęcać polskich firm kosmetycznych do zainteresowania się rynkiem Wielkiej Brytanii.

Rekrutacja trwa, chętni mogą przesyłać zgłoszenia na adres sektory@bzwbk.pl, wpisując w tytule maila „Misja kosmetyczna UK”. Liczba miejsc na misję jest ograniczona. Bank Zachodni WBK zachęca by rejestrować się przed 22 sierpnia 2017 r.

Wielka Brytania jest drugim największym rynkiem zbytu dla kosmetyków wysyłanych z Polski. Ich eksport na tym kierunku dynamicznie rośnie. Wg danych GUS w 2016 r. wartość wysłanych produktów kosmetycznych z Polski na Wyspy wyniosła prawie 1,559 mld zł i była o 1/3 wyższa niż w roku 2015. Brytyjski rynek to wg raportu „Sektory Banku Zachodniego WBK. Branża kosmetyczna”, jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków dla polskich firm kosmetycznych w Europie. Jak podaje Cosmetic, Toiletry & Perfumery Association (CTPA), wartość (w cenach detalicznych) tamtejszego rynku kosmetyków sięga już prawie 10 mld funtów (9,379 mld £).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony