REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

7 marca 2019, 15:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Około 70 proc. Polaków ma problemy z widzeniem, a u co drugiego nastolatka wykryto wadę wzroku

Około 70 proc. Polaków ma problemy z widzeniem, a u co drugiego nastolatka wykryto wadę wzroku (fot. Adobe)

Tylko co drugi Polak, który ma wadę wzroku, zmienia soczewki na okulary po powrocie do domu – wynika z badania przeprowadzonego przez sieć salonów optycznych Twoje Soczewki. Tymczasem zdaniem ekspertów, stosowanie zamiennej korekcji wzroku jest najlepszym rozwiązaniem w walce z niewyraźnym widzeniem.

Około 70 proc. Polaków ma problemy z widzeniem, a u co drugiego nastolatka wykryto wadę wzroku. Najczęściej borykamy się z krótkowzrocznością, co szczególnie nasiliło się w ostatnich kilkunastu latach. Męczymy oczy wpatrując się w ekran telefonu komórkowego nawet przez kilkanaście godzin tygodniowo.  Do tego dochodzi praca i odpoczynek przed komputerem. Jak zatem walczyć z gorszym widzeniem?

Najbardziej zalecaną metodą korekcji wad wzroku jest zamienne używanie soczewek kontaktowych i okularów korekcyjnych. I mimo, że jest ona najbardziej efektywna, to decyduje się na nią tylko 52 proc. Polaków. Co nimi kieruje? Zdrowie – 42 proc. badanych zamienia w ciągu dnia soczewki na okulary, bo chce aby ich oczy odpoczęły.

Soczewki kontaktowe są doskonałą formą korekcji wzroku. Dają nam pełną swobodę w sytuacjach, w których noszenie okularów jest niemożliwe bądź bywa niewygodne. Kiedy po całym dniu pracy wracamy do domu i potrzebujemy wytchnienia, tego samego potrzebują nasze oczy. Wtedy najlepiej zdjąć soczewki i założyć okulary – tłumaczy Laura Wanzel, optometrysta z Twoich Soczewek.

Dla co trzeciego badanego noszenie soczewek na zmianę z okularami pozwala na dostosowanie metody korekcji do okazji i potrzeby. 6 proc. ankietowanych decyduje się na zamienną korekcję wzroku, bo dzięki niej czuje całkowitą swobodę. Tyle samo osób odpowiedziało, że traktuje okulary jako biżuterię czy modny dodatek do stylizacji i dlatego zakłada je, kiedy chce odpowiednio zaakcentować swój wygląd. Zdaniem co dziesiątego ankietowanego naprzemienne używanie soczewek i okularów jest najlepszym rozwiązaniem w korekcji wzroku.

Rano soczewki, wieczorem okulary

Z badania wynika, że co czwarta osoba nosi soczewki w pracy, szkole lub na uczelni. 22 proc. używa ich podczas uprawiania sportu. Kolejne 21 proc., kiedy spędza czas wolny poza domem. Dwie na dziesięć osób wolą założyć soczewki zamiast okularów, gdy wybierają się na spotkanie z rodziną i znajomymi.

Dla tych samych badanych okulary są najlepszym rozwiązaniem, kiedy odpoczywają w domu – odpowiedziało tak 23 proc. ankietowanych. 15 proc. nosi je w trakcie wykonywania domowych obowiązków. 14 proc. zakłada okulary do oglądania tv, 13 proc. do pracy przy komputerze, a 9 proc. do czytania.

 - 
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony