REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

15 października 2018, 11:39Irina Nowochatko-Kowalczyk

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wszystkie kosmetyki wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej podlegają tym samym regulacjom. Komisja Europejska (KE) wymaga od producentów, aby brali pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich produktów, zarazem nakłada na nich obowiązek przestrzegania praw dotyczących m.in. składu czy oznakowania

Wszystkie kosmetyki wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej podlegają tym samym regulacjom. Komisja Europejska (KE) wymaga od producentów, aby brali pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich produktów, zarazem nakłada na nich obowiązek przestrzegania praw dotyczących m.in. składu czy oznakowania (fot. freeimages.com)

Sprzedaż kosmetyków naturalnych we Francji gwałtownie rośnie – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Ifop dla dostawcy produktów kosmetycznych Nuoobox. Przy czym 75 proc. francuskich kobiet twierdzi, że w ciągu ostatniego roku chociaż raz kupiło naturalny kosmetyk. Jednocześnie, konsumentki nadal nie mają dostatecznej wiedzy co do etykietowania tej grupy produktów i standardów.

REKLAMAKongresFMCG_belka

Jak podaje serwis cosmeticsbusiness.com, poprzednie badania przeprowadzone wśród francuskich konsumentów pokazały, że kobiety z wyższych grup społeczno-zawodowych są głównymi nabywcami kosmetyków naturalnych, ale to się zmienia.

– Dziś produkty naturalne i ekologiczne są coraz częściej kupowane przez osoby ze wszystkich klas społecznych niezależnie do wieku i wieku. Zanika bariera między przedstawicielami różnych klas społeczno-zawodowych. Zauważamy jednak, że pojęcia organiczne i naturalne wciąż oznaczają to samo w umysłach konsumentów, którzy potrzebują wyjaśnień tych terminów – komentuje wyniki badań Laure Friscourt z firmy Ifop.

Jeśli chodzi o powody zakupu kosmetyków naturalnych i organicznych 64 proc. respondentów stwierdziło, że używa ich, aby dbać o swoje ciało; 56 proc., aby dbać o środowisko naturalne, a 60 proc. ankietowanych wskazało, że robi to ze względu na efekty. Głównym czynnikiem zniechęcającym do zakupu jest cena (63 proc.)

Rynek produktów ekologicznych we Francji jest wspierany przez pojawienie się wielu małych, niezależnych marek, których internetowy model dystrybucji czyni je bardziej elastycznymi i mniej kosztownymi niż w przypadku innych firm działających w tradycyjnym kanale sprzedaży.

Badanie Ifop zostało przeprowadzone w dniach 6-10 września br. na próbie 1047 kobiet w wieku 18 lat i starszych.

Przypomnijmy, że wszystkie kosmetyki wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej podlegają tym samym regulacjom. Komisja Europejska (KE) wymaga od producentów, aby brali pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich produktów, zarazem nakłada na nich obowiązek przestrzegania praw dotyczących m.in. składu czy oznakowania.

Każdy kosmetyk sprzedawany w Unii Europejskiej musi zostać zarejestrowany w bazie CPNP, zanim zostanie wprowadzony do obrotu. Obowiązkiem producenta jest udokumentowanie, że kosmetyk jest bezpieczny i spełnia obowiązujące normy. Dla wszystkich kosmetyków (zwykłych i naturalnych ) prawo jest takie samo.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony