REKLAMAWarsaw Pack - baner główny WK - luty/marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

7 sierpnia 2018, 16:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Firma ogłosiła, że prognoza przychodów na 2018 r. zostanie podniesiona do 5 proc.

Firma ogłosiła, że prognoza przychodów na 2018 r. zostanie podniesiona do 5 proc. (fot. materiały prasowe)

Firma Beiersdorf AG, właściciel znanych marek kosmetycznych w pierwszym półroczu tego roku finansowego zwiększyła sprzedaż organiczną o 7,7 proc. Sprzedaż nominalna firmy wzrosła o 2,8 proc. do 3,6 mld euro – podaje serwis lebensmittelpraxis.de.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Takie wyniki przedsiębiorstwo zawdzięcza realizacji strategii biznesową Blue & Beyond i podniesienie potencjału handlowego marek Nivea, Eucerin, Elastoplast i La Prairie oraz digitalizacji procesów sprzedażowych.

W tym okresie zysk operacyjny firmy (EBIT) wzrósł o 4,3 proc. z 561 mln euro do 585 mln euro. W związku z tym firma ogłosiła, że prognoza przychodów na 2018 r. zostanie podniesiona do 5%.

We wspomnianym okresie, segment konsumencki spółki osiągnął wzrost sprzedaży organicznej o 7 proc. Nominalnie sprzedaż wzrosła o 1,9 proc. do prawie 3 mld euro. Sprzedaż produktów marki Nivea wzrosła o 3,5 proc. rok do roku.

Oddział dermokosmetyków z markami Eucerin i Aquaphor zwiększył sprzedaż o 9,5 proc. Z kolei, sprzedaż marek Hansaplast i Elastoplast w sektorze opieki zdrowotnej była o 0,9 proc. wyższa w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. Produkty marki La Prairie zanotowały natomiast skok sprzedaży o 55,9 proc.

Oddział Tesa osiągnął wzrost sprzedaży o 10,6 proc. w pierwszej połowie roku. Sprzedaż nominalna tej marki wzrosła o 7,5 proc. do 656 mln euro.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony