REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

13 kwietnia 2018, 10:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Zakupy w sklepach internetowych robi już prawie każdy Polak, który ma dostęp do internetu.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Jak podaje Rzeczpospolita powołując się na badania SW Research przygotowane na zlecenie Trusted Shops, 93% respondentów deklaruje, że kupiło coś online chociaż raz w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jedynie 7% badanych przyznało, że nigdy nie skorzystało z oferty e-sklepów.

To duża różnica w porównaniu z rokiem 2017, kiedy aż 62 proc. osób deklarowało, że nie robi zakupów przez internet. Co ciekawe, tylko 16 proc. ankietowanych robi zakupy regularnie – przynajmniej raz w tygodniu. Ponad połowa robi je sporadycznie (raz lub dwa razy w miesiącu), a co czwarty badany dopiero testuje zakupy online, bo zdarza mu się to zaledwie raz na pół roku.

Jednostkowe kwoty, które przeznaczamy na zakupy w internecie są podobne do tych w latach poprzednich – 34 proc.  internautów robi zakupy o wartości od 60 do 100 zł, natomiast 35 proc. kupuje online za 100 – 249 zł, co oznacza niewielki spadek względem lat ubiegłych. Wzrosła natomiast liczba drobnych transakcji o wartości do 59 zł (16 proc.).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony