REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

ostatnie artykuły ‹
Henna pielęgnuje włosy, głęboko je odżywia, poprawia objętość i wygładza strukturę. Przy kolejnych aplikacjach kolor włosów pogłębia się, staje się coraz bardziej wyrazisty i nasycony.

Henna pielęgnuje włosy, głęboko je odżywia, poprawia objętość i wygładza strukturę. Przy kolejnych aplikacjach kolor włosów pogłębia się, staje się coraz bardziej wyrazisty i nasycony. (fot. adobe stock)

W związku z modą na naturalną koloryzację włosów od kilku lat na polskim rynku można spotkać coraz więcej farb do włosów opisywanych jako naturalne. Niestety większość z nich, choć pozbawiona amoniaku, wciąż oparta jest na chemicznych składnikach i jest jedynie wzbogacona o olejki czy ekstrakty roślinne. Takie kosmetyki mogą nadal wywoływać silne reakcje alergiczne oraz niekorzystnie wpływać na kondycję skóry głowy i włosów.

Co jest ważne?

Wybierając kosmetyki do naturalnej koloryzacji, należy dokładnie zapoznać się z ich składem, pochodzeniem i działaniem. Szczególnie godne polecenia są ziołowe henny, które nie zawierają absolutnie żadnych chemicznych dodatków. Prawdziwe henny to w 100 proc. naturalne, złożone wyłącznie ze sproszkowanych ziół roślinne farby do włosów. W Azji, szczególnie w Indiach, od wieków stosuje się koloryzację ziołami, które nadają włosom wybrany odcień, ale również odżywiają je, poprawiają ich objętość i wygładzają. Nie ma w nich amoniaku, żadnych chemicznych wzmacniaczy koloru, barwników i pigmentów, środków konserwujących ani dodatków zapachowych. Jednak również w przypadku henny warto zwrócić uwagę na to, czy w składzie nie ma przypadkiem dodatku PPD, PTD lub innych chemikaliów, co zdarza się w przypadku tanich produktów. Ważna jest także renoma producenta będąca gwarancją bezpieczeństwa produktu oraz sam proces produkcji.

Siła ziół

Henny powinny być zawsze komponowane z ziół, które rosną na czystych ekologicznie terenach i podlegają ścisłej kontroli. Zioła są zbierane, suszone i natychmiast wkładane do próżniowych opakowań, co gwarantuje ich wysoką jakość, świeżość, a także najlepszy efekt koloryzacji. W przypadku Bio Henny marki Orientana cały proces jej powstawania nadzoruję osobiście, od momentu zasadzenia roślin w uprawach aż po dostawę do sklepu. Jest to niewątpliwie istotny element wyróżniający markę na europejskim rynku. W tym roku nasze Bio Henny zostały także wyróżnione godłem The Best in Poland w Konsumenckim Konkursie Jakości Produktów i Usług.

Farbowanie jest proste

Najwięcej wątpliwości pojawia się przed pierwszym farbowaniem henną. To naprawdę nie jest trudne! Dokładne instrukcje powinny być zawarte na opakowaniu produktu. Podczas farbowania zioła wnikają we włosy i jednocześnie tworzy na ich powierzchni warstwę koloru, która pogrubia i chroni włosy.

W przypadku włosów naturalnych henna powoduje zmianę koloru lub pogłębienie odcienia (szczegółowa paleta kolorów dostępna jest na orientana.pl oraz w najlepszych sklepach oferujących Bio Henny Orientana). Włosy zyskują wielowymiarowy kolor, blask, stają się grubsze, wyglądają zdrowo i pięknie. Przy włosach uprzednio farbowanych chemicznie warto wykonać próbę koloru na pojedynczym paśmie włosów, by sprawdzić, czy uzyskany kolor będzie zgodny z oczekiwaniami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony