REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

16 października 2018, 11:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Adam Pieniacki

Adam Pieniacki (fot.materiały prasowe/Harper Hygienics)

Harper Hygienics, notowany na GPW producent produktów higieniczno-kosmetycznych, wzmocnił zarząd dwoma menedżerami z doświadczeniem w dużych, międzynarodowych korporacjach. Funkcję prezesa zarządu objął dotychczasowy członek rady nadzorczej Adam Pieniacki, który zastąpił Rafała Szczepkowskiego. Nowym członkiem zarządu został również Sergejs Binkovskis.

REKLAMAKongresFMCG_belka

Nowy prezes Harper Hygienics ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych firmach. Adam Pieniacki pełnił liczne funkcje zarządcze w spółkach publicznych, był m.in. członkiem zarządu w CI Games. Wcześniej był też dyrektorem generalnym w notowanej na GPW hurtowni farmaceutyków Prosper, gdzie odpowiadał za fuzję z Torfarmem, która doprowadziła do powstania Grupy NEUCA.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Cuprum Banku S.A., a następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź S.A., Wigropol, Flexpol. Zdobył też cenne doświadczenie w amerykańskich globalnych koncernach notowanych na NYSE takich jak: York International, Johnson Controls oraz UPS.

Zarząd Harper Hygienics wzmocnił także Sergejs Binkovskis, który równolegle pełni funkcję dyrektora wykonawczego w łotewskiej spółce SIA iCotton, będącej inwestorem strategicznym Harper Hygienics (obecnie posiada 66 proc. akcji). Sergejs Binkovskis odpowiada w SIA iCotton za organizację i koordynację procesów produkcji oraz zaopatrzenie zakładów produkcyjnych grupy w Rosji, na Łotwie i Białorusi. Doświadczenie w tych obszarach zdobywał w firmach produkcyjnych w Europie Wschodniej i w Wielkiej Brytanii.

Harper Hygienics jest spółką akcyjną od 2010 r. notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest producentem marek własnych oraz private label. Jest liderem na polskim rynku w wielu kategoriach produktów higienicznych.   rynkach zagranicznych.

W 2017 r. nastąpiły istotne zmiany właścicielskie w GK Harper Hygienics. Pakiet blisko 60 proc. akcji firmy został zakupiony przez łotewską Spółkę SIA iCotton, a następnie w wyniku wezwania na akcje Spółki firma iCotton osiągnęła próg 66 proc.  akcji Harper Hygienics.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony