REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)

PRODUCENCI I MARKI

PERSONALIA

 

8 lutego 2019, 12:42wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Sylvie Nicol, pełniąca obecnie funkcję globalnego wiceprezesa ds. zarządzania personelem, została mianowana członkiem zarządu firmy Henkel.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach
Sylvie Nicol zastąpi Kathrin Menges na stanowisku wiceprezesa ds. zarządzania personelem

Sylvie Nicol zastąpi Kathrin Menges na stanowisku wiceprezesa ds. zarządzania personelem (Fot. materiąły prasowe Henkel)

Sylvie Nicol będzie odpowiedzialna za obszar zarządzania personelem (HR) oraz usługi z zakresu infrastruktury. Na stanowisku zastąpi Kathrin Menges, która z powodów osobistych nie będzie zasiadać w zarządzie w następnej kadencji. Kathrin Menges jest związana z firmą Henkel od 1999 roku, a od 8 lat pełni funkcję członka zarządu. Nominacja ta wejdzie w życie 9 kwietnia 2019 roku po dorocznym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. 

- Chcielibyśmy podziękować Kathrin Menges za wiele lat wspaniałej pracy i zaangażowanie. Dokonała ona strategicznej reorganizacji działu HR i wdrożyła z powodzeniem liczne nowe koncepcje i programy kadrowe -powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej oraz Komitetu Akcjonariuszy Henkla.

Kathrin Menges dołączyła do firmy Henkel w 1999 roku, obejmując kolejne stanowiska w obszarze HR. W 2009 roku została mianowana wiceprezesem ds. HR a w 2011 roku weszła w skład zarządu firmy Henkel, gdzie odpowiadała za obszar zarządzania personelem oraz usługi z zakresu infrastruktury. Kathrin Menges jest również przewodniczącą Rady Zrównoważonego Rozwoju w firmie Henkel. W 2013 roku została członkiem niemieckiej Rady Zrównoważonego Rozwoju.

Jej następczyni, Sylvie Nicol, ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w Henklu.

- Bardzo się cieszymy, że Sylvie Nicol, jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w Henklu i sukcesorka z wewnątrz organizacji, dołączy do zarządu w roli wiceprezesa ds. zarządzania personelem. Ma za sobą wybitne osiągnięcia zarówno po stronie biznesu, jak i w dziale HR, doskonale zna firmę, rynki, na których działamy oraz pracowników. Zdobyła cenne doświadczenie pracując za granicą oraz w centrali firmy w Niemczech - powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu firmy Henkel.

Sylvie Nicol urodziła się we Francji. W 1996 roku, po ukończeniu prestiżowej szkoły biznesowej ESCP Europe, rozpoczęła pracę w dziale marketingu Beauty Care Henkel we Francji. W 2010 roku objęła stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego Beauty Care Retail we Francji. 

Trzy lata później przeniosła się do centrali firmy w Düsseldorfie, gdzie odpowiadała za obszar HR działu Beauty Care. Po roku objęła stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora Beauty Care Retail w Europie, jak również globalnego dyrektora sprzedaży Beauty Care. Od początku 2018 roku zajmuje stanowisko globalnego wiceprezesa ds. zarządzania personelem, odpowiadając za obszary strategiczne oraz zarządzanie personelem w regionach.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony