StoryEditor
Producenci
25.02.2021 00:00

MPS International wsparło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

MPS International, koszaliński producent kosmetyków i opakowań z tworzyw sztucznych, ponownie wsparł lokalny oddział okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do prowadzonych przez organizację placówek trafiło ponad 600 litrów płynu do higienicznej dezynfekcji rąk.

Firma MPS International ponownie wsparła koszaliński oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przekazując do prowadzonych przez organizację placówek 600 litrów płynu do dezynfekcji rąk Antiseptus.

W listopadzie ubiegłego roku do placówek TPD MPS International przekazał 800 litrów płynu Antiseptus. Wcześniej, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, do koszalińskich jednostek oświatowych trafiło 6,5 tysiąca litrów tego samego produktu w opakowaniach różnej wielkości – od małych, przeznaczonych do indywidualnego stosowania, po większe, do korzystania we wspólnych przestrzeniach – np. przy wejściach czy na korytarzach.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie na terenie byłego województwa koszalińskiego ma pod swoją opieką ponad 700 dzieci w prowadzonych przez siebie 33 placówkach. Są to żłobki, przedszkola, środowiskowe ogniska wychowawcze i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Starych Bielicach.

W okresie pandemii nasze placówki nie zaprzestały swojej działalności. Wspieraliśmy dzieci i ich rodziny, organizowaliśmy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, pomagaliśmy dzieciom z materiałem zadawanym przez nauczycieli, organizowaliśmy dla nich zajęcia on-line, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, pozyskaliśmy i przekazaliśmy najbardziej potrzebującym ponad 60 komputerów do pracy zdalnej – wylicza Henryk Zabrocki, prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie. Placówki koszalińskiego oddziału organizacji funkcjonują w powiatach: świdwińskim, koszalińskim, kołobrzeskim i w mieście Koszalinie.

Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, za pomoc skierowaną do TPS została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Dziecka”.

To wyróżnienie, ale też zobowiązanie – mówi Wanda Stypułkowska. – Prowadzimy nasz biznes w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jako że nasza fabryka zlokalizowana jest w Koszalinie, chcemy w pozytywny sposób zaznaczyć swoją obecność w naszym regionie. Nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale też staramy się wspierać lokalną społeczność.

MPS International od kiedy wybuchła pandemia aktywnie działa na rzecz mieszkańców. Kosmetyki, w tym żele do mycia i masła do ciała, a także płyny do dezynfekcji i środki czyszczące trafiły do Szpitala Wojewódzkiego, Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc, Hospicjum im. św. M. M. Kolbego, a także mniejszych organizacji, w których ze skutkami pandemii walczą wolontariusze, m.in. Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Czerwonego Krzyża.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.04.2024 16:38
Magdalena Kuś, Paese: Ekologia i opakowania refill to trendy dla branży na przyszłość [Cosmoprof Bolonia 2024]
Zespół Euphora Paese na targach Cosmoprof Worldwide Bologna 2024fot. Euphora Paese
Ekologia jest najważniejszym trendem w branży kosmetycznej, cały sektor idzie przede wszystkim w kierunku rozwiązań chroniących środowisko – uważa Magdalena Kuś, product manager marki Paese. Według niej właśnie to przede wszystkim pokazała ostatnia edycja międzynarodowych targów Cosmoprof we Włoszech.

Ekologia jest czynnikiem, który determinuje działanie firm kosmetycznych i jest głównym trendem przyszłości. To według Magdaleny Kuś, product manager marki Paese pokazała m.in. ostatnia edycja kosmetycznych targów Cosmoprof w Bolonii we Włoszech.

– W tym roku Cosmoprof jasno wskazał nam kierunek, w jakim idzie branża, czyli ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Produkty, sposób utylizacji, skład kosmetyków, opakowania – we wszystkich obszarach stawiamy na naturę i troskę o środowisko. Głównym trendem na nadchodzący czas są opakowania z możliwością ponownego uzupełnienia, czyli refill – mówi Magdalena Kuś.

Euphora Paese jest polską firmą. Specjalizuje się w produkcji kosmetyków do makijażu, których uzupełnieniem są wybrane produkty pielęgnacyjne i akcesoria kosmetyczne. Spółka działa w Krakowie, gdzie ma własne laboratoria i zaplecze laboratoryjne. Produkuje także na zlecenie sieci handlowych, m.in. dla Hebe oraz dla innych podmiotów. Swoje kosmetyki eksportuje do 50 krajów świata.

To, jak podkreśla Magdalena Kuś, mobilizuje spółkę do patrzenia na biznes nie przez pryzmat lokalnego a globalnego rynku i śledzenia światowych trendów. Na to z kolei pozwala udział w międzynarodowych targach.

– Dla marek obecnych na rynkach międzynarodowych, targi to świetna okazja na wymianę cennych kontaktów i miejsce wielu inspiracji. Mimo rozwoju technologii i digitalowych narzędzi biznesowych kontakt na żywo to dalej zupełnie inny rodzaj doświadczenia. Zdarza się, że regularnie wymieniam maile z partnerami Paese z drugiego końca świata, a tak naprawdę nigdy nie mieliśmy okazji porozmawiać na żywo. To bardzo cenne, kiedy na evencie branżowym w końcu możemy się poznać, wymienić spostrzeżeniami. To jest jakiś rodzaj integracji i od tej pory nasza współpraca idzie coraz pomyślniej. Uważam, że targi to dalej świetna inicjatywa dla biznesu – mówi Magdalena Kuś.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.04.2024 10:15
Beiersdorf zadowolony z rozpoczęcia roku finansowego 2024
Beiersdorf odnotował satysfakcjonujące dla siebie wyniki w pierwszej części roku finansowego 2024.Shutterstock
Beiersdorf dobrze rozpoczyna rok finansowy 2024. Segment działalności konsumenckiej osiągnął w pierwszym kwartale dwucyfrowy organiczny wzrost sprzedaży na poziomie 10,0 proc., generując sprzedaż na poziomie 2,2 miliarda euro. Sprzedaż Grupy osiągnęła w pierwszym kwartale 2,6 miliarda euro i wzrosła o 7,3 proc. w ujęciu organicznym.

Marka Nivea – w tym Labello – osiągnęła w pierwszym kwartale organiczny wzrost sprzedaży o 12,6 proc. rok do roku, napędzany zrównoważonymi cenami i wzrostem wolumenu. Kultowa marka Beiersdorfa rozwijała się we wszystkich regionach i odnotowała największy wzrost sprzedaży w Europie (13 proc. w ujęciu organicznym) i na rynkach wschodzących (14 proc. w ujęciu organicznym). Wzrost ten był napędzany kategoriami Sun, Deo i Face Care oraz ciągłym sukcesem gamy produktów Luminous.

Marki Derma Eucerin i Aquaphor odnotowały organiczny wzrost sprzedaży o 10,2 proc. na początku roku finansowego 2024. Kluczowym czynnikiem wpływającym na ten wynik były dobre wyniki działalności Eucerin Sun, szczególnie w Europie. Eucerin wszedł także na rynek pielęgnacji twarzy w USA. La Prairie powróciła do wzrostu w pierwszym kwartale 2024 r., odnotowując organiczny wzrost sprzedaży o 1 proc.. Zmiany w luksusowej marce Beiersdorf nabierają obecnie tempa po trudnych warunkach na rynku zewnętrznym w zeszłym roku. Dalsze przyspieszenie wzrostu spodziewane jest w drugiej połowie roku.

Dział Healthcare, który w dużej mierze obejmuje działalność w zakresie plastrów Hansaplast i Elastoplast, odnotował organiczny wzrost sprzedaży o 1,5 proc.. Głównymi czynnikami wpływającymi na ten wynik były znaczące wzrosty na rynkach wschodzących i w Europie. Na cały rok 2024 Beiersdorf aktualizuje swoje wytyczne dla segmentu działalności konsumenckiej. Obecnie spółka spodziewa się organicznego wzrostu sprzedaży na poziomie 6–8 proc.. Jednocześnie potwierdziła ambicję przekroczenia ubiegłorocznej marży EBIT (po wyłączeniu czynników specjalnych) o 50 pb.

Czytaj także: Nivea przeprojektowuje opakowania i formuły, aby spełnić cele firmy Beiersdorf w zakresie zrównoważonego rozwoju na rok 2025

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. kwiecień 2024 17:19