REKLAMA

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

5 sierpnia 2019, 14:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jedna z drogerii sieci Rossmann mieszcząca się w Toruniu

Jedna z drogerii sieci Rossmann mieszcząca się w Toruniu (fot. mat.prasowe/Rossmann)

Rossmann jest drugim co do wielkości wśród firm handlowych płatnikiem CIT w Polsce, a 11. wśród 2673 podmiotów uwzględnionych w zestawieniu Ministerstwa Finansów za 2018 rok.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach_grudzień 2019

Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało doroczny ranking podatników CIT za ubiegły rok. Obejmuje on 2673 firm (część jednak wykazała straty).

W pierwszej dziesiątce firm, które najmocniej wsparły budżet państwa, tradycyjnie znalazły się przede wszystkim banki – pierwsze miejsce przypadło państwowemu PKO BP z 1 mld 380 mln zł. Szóste miejsce wziął Jeronimo Martins (pierwsza firma handlowa w zestawieniu), właściciel Biedronki (510,7 mln zł).

11. miejsce zajął Rossmann z rekordowym, największym w dotychczasowej historii firmy, podatkiem CIT w wysokości 237,4 mln zł. Jednak w zestawieniu samych sieci handlowych Rossmann jest już drugi na podium.

Jeśli chodzi o wysokość przychodów osiągniętych w 2018 roku, Rossmann jest w pierwszej pięćdziesiątce największych firm w Polsce, na 46. miejscu w zestawieniu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony