REKLAMA
Już 48 samoobsługowych kas działa w 23 drogeriach Rossmann

Już 48 samoobsługowych kas działa w 23 drogeriach Rossmann (fot. materiały własne)

W 23 sklepach sieci drogerii Rossmann w Polsce działają już kasy samoobsługowe – dowiedziały się wiadomoscikosmetyczne.pl. Sieć dołącza tym samym do hiper- i supermarketów oferujących już klientom możliwość korzystania z tego typu rozwiązań.

REKLAMA

Jak poinformowali przedstawiciele sieci Rossmann kasy samoobsługowe testowane są w sklepach sieci od tego roku. Operator ma obecnie 48 takich kas w 23 sklepach. „Z naszych obserwacji wynika, że klienci chętnie z nich korzystają, bo jest to wygodna i szybka forma dokonywania płatności” – zaznaczają.

Rossmann podkreśla, że zainstalowane w drogeriach urządzenia wyróżniają się na rynku intuicyjną, prostą obsługą oraz szybkością działania. „Jest to szczególnie ważne dla osób kupujących tylko jeden lub kilka artykułów. Jeśli nasi klienci polubią tę formę zakupów, rozważymy zainstalowanie kas samoobsługowych w kolejnych drogeriach” – zapewniają przedstawiciele sieci.

Przypomnijmy, że samoobsługowe kasy fiskalne były testowane w drogeriach niemieckiej sieci już kilka lat temu. W 2014 roku z tego typu urządzeń mogli korzystać klienci sklepu Rossmann w łódzkim centrum handlowym Manufaktura. Prowadzone wówczas próby nie skończyły się jednak wprowadzeniem urządzeń do większej liczby placówek. Sieć postawiła na aplikację mobilną Rossmann PL i wirtualną kartę lojalnościową Klub Rossmanna. To projekt, który jest z jednej strony programem lojalnościowym, a z drugiej umożliwia korzystanie z udogodnień i promocji przygotowywanych w sklepach i internecie.

Kasy samoobsługowe spotkać można w wybranych sklepach sieci Kaufland, Carrefour, Auchan, Piotr i Paweł, E.Leclerc, Tradycja i Jakość czy Astra. Po kilkuletniej przerwie do ich testowania zamierza wrócić Biedronka, a wprowadzenia nie wyklucza Lidl. Arkadiusz Stachańczyk, dyrektor działu systemów sprzedaży w firmie Jantar szacuje, że takich kas w sumie może być w Polsce od 1500 do 2000.

Inwestycja Rossmanna wydaje się trafiona. Z badania przygotowanego przez Mastercard we współpracy z Maison & Partners wynika, że coraz więcej konsumentów chce korzystać z automatycznych rozwiązań samoobsługowych, które pozwalają uniknąć stania w kolejce. 51 proc. respondentów wskazuje na dobrze znane już z hiper- i supermarketów kasy samoobsługowe. Na rynku pojawiają się jednak nowe rozwiązania. Już trzy duże sieci handlowe w Polsce prowadzą lub zapowiadają pilotażowe wdrożenia urządzeń do samodzielnego skanowania produktów w sklepowych alejkach (Piotr i Paweł, Carrefour, Tesco), za które już tylko szybko płaci się przy samoobsługowej kasie. 38 proc. ankietowanych w badaniu Mastercard uważa samoobsługowe skanery za interesujące rozwiązanie, co wskazuje, że ma ono szansę trafić na podatny grunt. Kolejnym krokiem w rozwoju technologii może okazać się zastąpienie sklepowego skanera własnym smartfonem z odpowiednią aplikacją mobilną detalisty, w której jednocześnie można opłacić zakupy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony