REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

(fot. materiały prasowe)

Co roku Rossmann wprowadza na półki swoich drogerii 5 tys. nowości. W asortymencie każdej placówki znajduje się 16 tys. produktów – od artykułów pielęgnacyjnych, przez chemię domową, po karmę dla zwierząt. 2 tys. z nich stanowią marki własne.

Rossmann ma już 29,9 proc. udziału w polskim rynku drogeryjnym (dane Nielsen – udział w rynku kosmetyczno-chemicznym). Obroty sieć w 1016 r. wyniosły 8 mld 321 mln zł. Pod szyldem Rossmann występuje obecnie ponad 1200 drogerii w ponad 460 miastach. Odwiedza je 700 tys. klientów dziennie. Od 2015 roku działa także internetowa drogeria Rossmann. W tym roku sieć wprowadziła aplikację Klubu Rossmann, która bije rekordy popularności. Kilkadziesiąt godzin po wydaniu aplikacja weszła na pierwsze miejsca w zestawieniach dwóch najpopularniejszych platform: App Store i Google Play.

Co roku Rossmann wprowadza na półki swoich drogerii 5 tys. nowości. W asortymencie każdej placówki znajduje się 16 tys. produktów – od artykułów pielęgnacyjnych, przez chemię domową, po karmę dla zwierząt. 2 tys. z nich stanowią marki własne. Większość z nich jest produkowana na zlecenie spółki Rossmann w Niemczech. W sieci dostępne są także ekologiczne produkty spożywcze, a od dwóch lat wdrażana jest instrukcja regulująca sposób postępowania z nimi na etapie etykietowania, transportu i magazynowania, dostaw do sklepów, a także ich sprzedaży, również w sklepie internetowym.

Główna siedziba polskiego Rossmanna znajduje się w Łodzi. Również tutaj znajduje się największe centrum logistyczne. Twa jego rozbudowa – powierzchnia zwiększy się o 5 tys. mkw. do 55 tys. mkw. Nowobudowana powierzchnia to automatyczny magazyn wysokiego składowania, tzw. HRL, dzięki którem możliwości magazynowe centrum logistycznego zwiększą się o 36,5 tys. palet. Dwa kolejne magazyny Rossmanna, obsługujące północną i południową część Polski mieszczą się w Grudziądzu i w Pyskowicach.

Udziałowcami spółki Rossmann SDP w Polsce są Rossmann GmbH, właściciel ponad 3,4 tys. drogerii w Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii i na Węgrzech oraz A.S. Watson – największa na świecie międzynarodowa grupa kapitałowa w branży zdrowie i uroda. Prowadzi ponad 12 tys. sklepów, m.in. Watson (kraje azjatyckie) Superdrug (Wielka Brytania), Kruidvat (Belgia, Holandia), ICI Paris XL (Luksemburg, Belgia, Holandia).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony