REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)
Na zdjęciu Dekada Ciechanów

Na zdjęciu Dekada Ciechanów (fot. materiały prasowe)

Parki handlowe stają się coraz ciekawszą alternatywą wobec dużych centrów handlowych - donosi "Rzeczpospolita", podkreślając, że nawet władze samorządowe patrzą na mniejsze obiekty handlowe łaskawszym okiem.

Z cytowanych przez dziennik danych CBRE wynika, że w tym roku w Polsce powierzchnia najmu parków handlowych zwiększy się o 170 tys. mkw. To więcej niż w 2018 r., kiedy wzrost wyniósł prawie 114 tys. mkw. Całkowita powierzchnia najmu we wszystkich działających w Polsce parkach handlowych to już ponad 1,5 mln mkw. (dane na koniec marca br.).

Co istotne, rynek parków handlowych też podzielony jest na część, która zawiera w sobie najmniejsze parki, oraz część z nieco większymi obiektami. Z najnowszych, cytowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że 45 proc. parków handlowych w Polsce to obiekty z powierzchnią powyżej 10 tys. mkw. Niemal tyle samo, bo 41 proc., przypada na projekty o powierzchni 3-10 tys. mkw. Reszta to jeszcze mniejsze obiekty, nazywane parkami handlowymi convenience.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony