REKLAMAPPH - baner główny - lipiec 2019 r.

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

MARKI

 

7 stycznia 2019, 13:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

4Mass – spółka z branży kosmetycznej, działająca w segmencie produkcji i dystrybucji produktów
z kategorii manicure i pedicure – 10 stycznia zadebiutuje na rynku NewConnect.  Firma specjalizuje się w produkcji lakierów hybrydowych, które sprzedaje głównie pod marką Claresa w kanale e-commerce, a także pod indywidualnymi markami sieci detalicznych oraz drogerii. 

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (lipiec 2019)

4Mass pozyskała w ramach oferty prywatnej i publicznej, blisko 3 mln zł. Pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę sieci dystrybucji, prace nad system informatycznym i zwiększenie swojej pozycji w kanale e-commerce, a także na rozbudowę parku maszynowego.  Obecne moce produkcyjne firmy to 50 tys. sztuk lakierów dziennie na jednej zmianie.

W związku z pozyskaniem kapitału, zdecydowaliśmy się na dołączenie do grona spółek notowanych
na NewConnect. Obecność na giełdzie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz naszych marek własnych w oczach kontrahentów i instytucji finansowych
– komentuje Sławomir Lutek, prezes spółki 4Mass.

Kluczowymi produktami w ofercie 4Mass są lakiery hybrydowe  i klasyczne. Główną marką spółki jest Claresa obecna na rynku od 2016 r. W październiku 2018 r. 4Mass wprowadził również na rynek także markę Meggy. W portfolio spółki znajduje się także marka Stylistic – akcesoria i produkty wykorzystywane do manicure i pedicure. Spółka planuje uruchomienie kolejnych marek, skierowanych głównie do profesjonalnych salonów, które oprócz najwyższej jakości lakierów, zawierać będą pełną gamę akcesoriów oraz produktów do pielęgnacji dłoni i stóp.

Firma, poza produkcją i dystrybucją produktów własnych, zajmuje się również wytwarzaniem lakierów hybrydowych oraz klasycznych na zlecenie klientów pod ich markami – są to zarówno współprace długoterminowe jak i jednorazowe zlecenia. Spółka produkuje obecnie markę dla jednej z największych sieci detalicznych w Europie oraz kilku mniejszych podmiotów o zasięgu ogólnopolskim.

Do realizacji działalności produkcyjnej 4Mass wykorzystuje zarówno linie automatyczne, jak również stanowiska do tzw. krótkich serii produkcyjnych. Produkty oraz półprodukty wykorzystywane w procesie produkcyjnym importowane są z Chin, Niemiec i Francji. Działalność operacyjna 4Mass odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Radomiu, na który składają się hale produkcyjne oraz magazyn, o łącznej powierzchni 2200 m kw.

Od I do III kwartału 2018 r. spółka osiągnęła zysk netto w wysokości ponad 0,77 mln zł czyli o 231 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Przychody spółki po pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 wynosiły 8,85 mln zł, natomiast w analogicznym okresie w 2017 roku utrzymały się na poziomie 3,57 mln zł – jest to wzrost o 148 proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony