REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

PRZEJĘCIA

 

8 lutego 2019, 15:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Produkty do higieny intymnej marki L. są zgodnie z trendami naturalne i organiczne

Produkty do higieny intymnej marki L. są zgodnie z trendami naturalne i organiczne (fot. Facebook L.)

Amerykański koncern P&G nabył This is L. z siedzibą w San Francisco, która sprzedaje tampony i wkładki z naturalnej bawełny oraz naturalne prezerwatywy z lateksu. Nie podano kwoty tej transakcji.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach

To skrajny przykład dużej firmy kosmetycznej, która kupuje mniejszą - koncern P&G ma 95 000 pracowników, natomiast This is L. zaledwie siedmiu. Ale tampony L., dostępne za pośrednictwem 5000 innych sklepów w USA, z powodzeniem wykorzystują trend w kierunku naturalnych materiałów, takich jak bawełna ekologiczna i wolna od pestycydów, której używa firma.

Firmę This is L. założyła była fotoreporterka Talia Frenkel, obecnie dyrektor generalnaThis is L., która chciała wprowadzić na rynek produkty dbające o  ochronę środowiska i pomóc rozwijającym się gospodarkom. Pierwszy produkt powstał w 2011 roku, była to prezerwatywa. Obecnie portfolio produktów L. zawiera wysokiej jakości tampony, podpaski higieniczne, wkładki i ściereczki z organicznej bawełny, które cieszą się dużym zainteresowaniem a firma szybkim wzrostem. 

Procter & Gamble ogłosił nabycie This is L., aby zaspokoić rosnący popyt na produkty w segmencie naturalnych kosmetyków. Marka L. przekazuje część kwoty z zakupu każdego sprzedanego produktu na rzecz poprawienia dostępu do artykułów higieny intymnej dziewczętom i kobietom w USA i na całym świecie.

Etos tej firmy wydaje się dobrze współgrać z działaniami marketingowymi należącej do P&G marki Always. W sierpniu ubiegłego roku firma Always rozpoczęła kampanię #EndPeriodPoverty, mającą na celu dystrybucję 15 milionów produktów higienicznych w czasie okresu przeznaczonych dla dziewcząt w wieku szkolnym. P&G podaje, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat firma Always rozdała 80 milionów takich artykułów na całym świecie.

- Zakup ten jest doskonałym uzupełnieniem naszych portfeli Always i Tampax, z ich zobowiązaniem do wspólnej misji promowania zaufania dziewcząt i obsługi większej liczby kobiet - powiedziała Jennifer Davis, prezes P&G Global Feminine Care. 

- Nasz silny wzrost umożliwił nam solidarność z kobietami w ponad 20 krajach. Nasze wsparcie obejmuje współpracę z organizacjami w celu wysyłania produktów do higieny intymnej do społeczności rdzennych w Południowej Dakocie, dostarczanie maszyn do wytwarzania podkładek do prowadzonej przez kobiety firmy w Tamil Nadu. Powiązanie naszego celu z wiedzą, skalą i zasobami P&G stanowi wyjątkową okazję do wniesienia wkładu w bardziej sprawiedliwy świat - dodała Talia Frenkel, dyrektor generalny This Is L.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony