REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

26 marca 2019, 11:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Blogerzy urodowi mają duży wpływ na konsumentów rynku kosmetycznego

Blogerzy urodowi mają duży wpływ na konsumentów rynku kosmetycznego (fot. Adobe)

Aż 38 proc. osób, które kupują kosmetyki przegląda blogi lub wideoblogi na tematy związane z wizażem czy pielęgnacją – wynika z badania PMR przeprowadzonego w styczniu 2019 roku

Według analityka PMR, Magdaleny Szot, zdecydowanie częściej deklarują przeglądanie blogów urodowych kobiety (44 proc. w stosunku do 25 proc. takich deklaracji mężczyzn), częściej robią to też osoby młode w wieku do 34 lat (50 proc.)

Z kolei co czwarta osoba obserwuje poprzez media społecznościowe którąś z marek związanych z kosmetykami (26 proc.). Częściej są to osoby w wieku do 34 lat (33 proc.)

Rozwój blogów i wideoblogów, które popularyzują sztukę wizażu powoduje, że Polki chętniej sięgają po kosmetyki wykorzystywane do niedawna niemal wyłącznie przez profesjonalistów (np. do makijażu brwi). 

Kryteria rankingów blogów urodowych w Polsce są różne, ale pośród najbardziej popularnych często wymienia się takich blogerów jak: alinarose.pl, anwen.pl, kosmetyczna-hedonistka.pl, blondhaircare.com, aniamaluje.com, amberlove.pl. Kanał na YouTube blogerki Red Lipstick Monster ma blisko 1,3 mln subskrybentów.

Współpracę z blogerkami nawiązuje coraz więcej firm, między innymi Avon i Oriflame.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony