REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

26 listopada 2018, 10:35wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na tempo starzenia się skóry wpływa zarówno genetyka jak i nasz styl życia

Na tempo starzenia się skóry wpływa zarówno genetyka jak i nasz styl życia (fot. adobe stock)

Podczas ostatniego dnia tematycznego na temat starzenia się skóry zorganizowanego przez Skin Biology Network w Lyonie, eksperci biologii skóry rozmawiali na temat nowych ustaleń, technologii i projektów badawczych związanych z tym tematem. 

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

Postęp nauki oferuje coraz więcej zróżnicowanych kosmetycznych kuracji  stworzonych po to, aby walczyć ze starzeniem w oparciu o coraz pełniejsze badania naukowe. W ośrodki badawcze z zaawansowanymi programami naukowymi w tej dziedzinie inwestują firmy, którym zależy na rozwoju jak najlepiej adaptującego się produktu. Na przykład BASF współpracował z Lyon Laboratory of Tissue Biology and Therapeutic Engineering (LBTI) przy badaniu na temat utrzymania elastyczności skóry.

Na starzenie skóry  wpływ mają dwa główne czynniki: wewnętrzny, który odnosi się do naszego biologicznego zegara i drugi zewnętrzny – zależny od słońca, palenia papierosów, zanieczyszczenia powietrza, naszej diety i leków – mówiła Marie-Thérèse Lecci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Grenoble. Lista innych kryteriów jest długa i wynika ze zmian w stylu życia. Nawet światło z ekranów zwalnia metabolizm komórek i powoduje  w nich uszkodzenia.

Obecnie dominuje na rynku kosmetycznym trend idący w kierunku dobrego starzenia  i wellness jako przeciwieństwa kultu wyglądu. W tym kontekście zdaniem ekspertów ważne jest pytanie, czy niezbędne jest oferowanie konsumentkom coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań przeciwko starzeniu się skóry. 

Według analizy Inter-University Laboratory of Psychology  University of Grenoble-Alpes, ze 115 kobiet w wieku średnio 49 lat aż dwie trzecie są zadowolone ze swojej twarzy, a tylko jedna trzecia jest innego zdania. Francuzki biorące udział w  badaniu przyznały jednak, że twarz wygląda bardziej atrakcyjnie, gdy jest postrzegana jako młoda.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony