REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny
Problem próchnicy jest mniejszy wśród dzieci, które częściej wymieniają szczoteczki do zębów

Problem próchnicy jest mniejszy wśród dzieci, które częściej wymieniają szczoteczki do zębów (fot. fotolia.com)

Problem próchnicy dotyczy 76 proc. dzieci w wieku szkolnym. Autorzy badania przeprowadzonego w ramach akcji „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, zrealizowanego dla firmy Wrigley przez Ipsos Marketing, powodów tego stanu rzeczy upatrują m.in. w niedostatecznie częstej wymianie szczoteczek do mycia zębów.

REKLAMAVI Forum Branzy Kosmetycznej - belka w artykułach

Próchnica  w większym stopniu dotyczy zębów mlecznych i najbardziej dotyka dzieci w wieku 7-9 lat.

Badanie przeprowadzone w wybranych szkołach podstawowych pokazało, że poziom próchnicy jest mniejszy wśród dzieci, które częściej wymieniają szczoteczki do zębów i używają akcesoriów do higieny jamy ustnej, takich jak płyny do płukania i nici dentystyczne.  

Tymczasem tylko co drugie dziecko z województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego ma wymienianą szczoteczkę do zębów raz na trzy miesiące. Dzieciom z pozostałych województw szczoteczki kupowane są jeszcze rzadziej – 6 na 10 badanych dostaje nową szczoteczkę dwa razy w roku lub rzadziej.  

Ponad połowa przebadanych dzieci przyznała, że używa akcesoriów do higieny jamy ustnej innych niż szczoteczka do zębów (najrzadziej w województwach mazowieckim oraz śląskim). Najczęściej używanymi akcesoriami są bezcukrowa guma do żucia oraz płyn do płukania jamy ustnej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony