REKLAMAJARS - baner główny (09.12.-20.12.2019 r.)

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

20 marca 2019, 14:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Instagram jest najbardziej opiniotwórczym medium społecznościowym

Instagram jest najbardziej opiniotwórczym medium społecznościowym (fot. Adobe)

W walce social mediów Instagram strącił YouTube z najwyższego miejsca pod względem zawartości mającej wpływ na decyzje zakupowe. Zgodnie z raportem Rakuten Marketing, 65 proc. klientów w UK wymieniło Instagram jako najczęściej używaną witrynę do przeglądania influencer marketingu.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach_grudzień 2019

Jak podaje Rakuten Marketing, gigant mediów społecznościowych Instagram wyprzedził YouTube jako najczęściej używaną witrynę z treściami typu influencerskiego.

W raporcie "The 2019 Influencer Marketing Global Survey", agencja marketingowa stwierdziła, że 65 proc. konsumentów w Wielkiej Brytanii przyznało się do korzystania z platformy mediów społecznościowych w celu zdobycia treści influencerskich, wyprzedzając YouTube o 3 proc.

Okazało się również, że 81 proc. konsumentów dokonało zakupu w następstwie linku udostępnionego przez osobę, która jest influencerem. Ponad jedna czwarta (26 proc.) przyznała również, że wydała 500 funtów lub więcej na produkty polecane przez influencerów.

Pomimo sukcesu Instagrama, stał się on źródłem problemów gwiazd z powodu niejednoznacznych postów sponsorowanych. Angielska osobowość telewizyjna Louise Thompson znalazła się wśród ostrzeżonych przez Urząd ds. Konkurencji i Rynków ASA  z powodu trzech filmów opublikowanych na jej Instagramie. Wszystko z  powodu faktu, że nie zidentyfikowała ona wyraźnie swoich postów jako sponsorowanych przez Vanity Planet.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony