REKLAMAHEINZ-GLAS - baner główny - marzec, kwiecień 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

5 listopada 2018, 12:42Marki  i ich produkty są ze wszystkich stron analizowane, oceniane i komentowane.

Marki  i ich produkty są ze wszystkich stron analizowane, oceniane i komentowane. (fot. adobe stock)

Troska o totalne dobre samopoczucie, podejmowanie wyzwań, odrzucenie plastiku, wystawienie się na ocenę w sieci, społeczna izolacja i ponowne określenie dorosłości to najważniejsze zjawiska, które ujawniły najnowsze badania zachowań konsumentów. Doskonale widać je również na rynku kosmetycznym.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Zdaniem Mintela, globalny rynek konsumencki będzie intensywnie ewoluował w roku 2019 i w latach kolejnych. Zmiany będą zachodzić szybciej niż kiedykolwiek i zdominują je potrzeba prywatności, indywidualności, dobrego samopoczucia, wygody i możliwości połączenia.

Oto najważniejsze trendy, które wpłyną na potrzeby zakupowe i będą odgrywać coraz większą rolę w konsumenckim krajobrazie. 

Konsumenci traktują swoje ciało jako ekosystem - całość, która musi doskonale razem funkcjonować. Dlatego tak ważne będzie zadbanie o każdy aspekt ich dobrego samopoczucia i rozwiązania, które uzupełnią ich troskę o zdrowie i zmieniające się potrzeby.

Wyzwanie przyjęte! To popularne hasło odzwierciedla, szczególnie wśród młodych konsumentów, potrzebę robienia nowych rzeczy, podejmowania się wyzwań, rozwijania pasji, otwarcie na nowości.

Plastik to samo zło - coraz częściej przekonują się konsumenci i chcą uniknąć zanieczyszczenia środowiska tym materiałem. Widzą potrzebę ograniczenia użycia plastiku, ale nie wiedzą jeszcze jak ją zrealizować i liczą, że marki im w tym pomogą.

Wystawienie na ocenę. W dobie powszechnego dostępu do mediów cyfrowych w sieci szybko pojawiają się opinie użytkowników. Marki i ich produkty są ze wszystkich stron analizowane, oceniane i komentowane a zarazem muszą walczyć o uwagę konsumentów. Dlatego wzrasta znaczenie zadbania o ich tożsamość cyfrową.

Społeczna izolacja towarzyszy coraz częściej decyzjom zakupowym. Otoczeni elektroniką ze stałym dostępem do sieci mamy ochotę realizować zakupy we własnym otoczeniu, bez bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. Takie podejście zwiększa poczucie samotności, izolacji, depresji tworząc potrzebę produktów i usług, które pomogą konsumentom nauczyć się wyjść z wirtualnego świata.

Inaczej postrzegamy dorosłość. Jej koncepcja uległa totalnie zmianie a konsumenci adaptują się do stylu życia, który wymyka się dotychczasowym szablonom związanym z wiekiem. Dłużej starają się zachować młodość, bardziej dbają o to, jak wyglądają w stosunku do swojego wieku, łamią konwencje związane z wiekiem.  

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony