REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Szklane opakowania uważane są za ekologiczne, praktyczne i luksusowe

Szklane opakowania uważane są za ekologiczne, praktyczne i luksusowe (fot. Adobe)

Trzech na czterech europejskich Millenialsów woli szkło od dowolnego innego materiału w opakowaniu kosmetyków, perfum i farmaceutyków - wynika z niezależnego badania zachowań konsumenckich zleconym przez FEVE, Europejską Federację Szkła. Szklane opakowania wydają się być rozwiązaniem, które uwiodło pokolenie miłujące piękno i zaniepokojone stanem środowiska.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach

Szkło jest uważane za zdecydowanie najlepsze opakowanie kosmetyków, perfum i produktów farmaceutycznych przez 77 proc. z 2030 konsumentów objętych badaniem na pięciu rynkach europejskich. Preferują je przed tworzywami sztucznymi / politereftalanem etylenu (PET) i metalem. To przywiązanie do szkła można przypisać jego właściwościom ekologicznym, zdolności do zachowania zarówno jakości, jak i zapachu zawartości oraz wartości premium.

Konsumenci walczą o środowisko

Mówiąc o zrównoważonym rozwoju, 69 proc. respondentów ankiety uznało szkło za opakowanie najbardziej nadające się do recyklingu i przyjazne dla oceanów, w porównaniu z metalem lub plastikiem / PET, a 7 na 10 konsumentów wie, że szklane butelki, w których były produkty kosmetyczne, można poddać recyklingowi podczas segregacji szkła domowego.

Miażdżąca większość konsumentów (91 proc.) w wieku od 18 do 34 lat stwierdziła, że w ciągu ostatniego roku stali się bardziej świadomi swojego wpływu na środowisko. Tym bardziej, że przy obecnym tempie dewastacji wód, do 2050 roku nasze morza będą zawierać więcej plastiku niż ryb. Zatem konsumenci oczekują, że marki znajdą rozwiązanie, aby podczas codziennej konsumpcji ich produktów nie niszczyć planety.

- Szkło jest jedną z najbardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska form opakowań, jakie istnieją. Bez względu na to, jakie rozwiązanie do pakowania jest wykorzystywane, szkło jest poddawane recyklingowi w obiegu zamkniętym. Szkło z recyklingu jest w zasadzie najcenniejszym zasobem dla nowych produkcji, potencjalnie zastępując piasek, sodę kalcynowaną i wapień, czyli wszystkie te surowce, które występują w przyrodzie – czytamy w komunikacie prasowym FEVE. 

Jeśli chodzi o opakowania kosmetyczne, to badanie przeprowadzone w 2018 roku przez Niemiecki Związek Szkła (BV GLAS) ujawniło, że butelki szklane mają współczynnik recyklingu od 89 do 97 proc. Butelki na perfumy osiągają ponad 90 proc. możliwości recyklingu pod względem tonażu, pozostałe 10 proc. to składniki rurki rozpryskowej i dyfuzora.

Bezpieczeństwo, konserwacja i dotyk luksusu

Konsumenci uznają szkło za najbezpieczniejsze opakowanie (według 69 proc. respondentów), zachowujące jakość i zapach produktów (83 proc. respondentów) i gwarantujące jakość premium (86 proc. respondentów)

Perfumy znajdują się na szczycie listy produktów najczęściej kupowanych w opakowaniach szklanych, podczas gdy połowa konsumentów twierdzi, że chce zobaczyć więcej perfum, kremów i produktów do pielęgnacji skóry w opakowaniach szklanych. Wszystkie te elementy wskazują na potencjał wzrostu w sektorze butelek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony