REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

19 września 2018, 11:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniego preparatu do oczyszczania, którego użycie nie wymaga tarcia naskórka, oraz pielęgnacji kremem nawilżającym. Taki zestaw przywróci prawidłowe funkcjonowanie bariery naskórkowej, dzięki czemu zmniejszy się penetracja czynników drażniących i poprawi się wygląd skóry

Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniego preparatu do oczyszczania, którego użycie nie wymaga tarcia naskórka, oraz pielęgnacji kremem nawilżającym. Taki zestaw przywróci prawidłowe funkcjonowanie bariery naskórkowej, dzięki czemu zmniejszy się penetracja czynników drażniących i poprawi się wygląd skóry (fot. Fotolia)

Aż 60 proc. Polek ma skórę wrażliwą. U większość z nich objawy związane z nadwrażliwością występują w związku z demakijażem lub użyciem kosmetyków pielęgnacyjnych.

Aż 60 proc. Polek ma skórę wrażliwą – wynika z badań Kantar Millward Brown dla marki Mixa (L’Oréal), przeprowadzonych na próbie kobiet 15+ regularnie stosujących kosmetyki do twarzy. Według innych badań, przeprowadzonych na użytkowniczkach serwisu wizaz.pl, 97  proc.  przypuszcza, że może mieć wrażliwą skórę, 87 proc. kobiet zwróciło lub oddało krem, który spowodował nadwrażliwą reakcję ich skóry, a 50 proc. przyznaje, że po użyciu kosmetyków odczuwa doświadczyło uczucia pieczenia skóry, swędzenia, zaczerwienień – typowych objawów skóry wrażliwej.

Na przyczynę, która doprowadziła do pojawienia się objawów nadwrażliwości respondentki najczęściej wskazywały warunki atmosferyczne (61 proc.) oraz produkty do pielęgnacji i demakijażu (60 proc.).  Na dalszych miejscach był stres (47 proc.) i twarda woda (40 proc.) oraz zanieczyszczenie powietrza (22 proc.).

– Pacjentom ze skóra wrażliwą zalecam zarówno do oczyszczania, jak i nawilżania skóry, stosowanie kosmetyków o pH ok. 6, niezawierających alkoholu i środków zapachowych czy barwników – komentuje Grażyna Dziekan, specjalistka dermatolog. Podpowiada, że te niechciane substancje w kosmetykach występują pod nazwami: fragrance, parfum, linalool, citronellol, euganol, geraniol, a także steryl-,  cety- i cetearylalcohol.

Badanie pokazało również jak ogromny wpływ na życie kobiet mają problemy skórne. Okazuje się, że cera z objawami wrażliwości determinuje ich pewność siebie i poczucie atrakcyjności (95 proc.), decyduje o niechęci do towarzyskich spotkań (55 proc.) czy publikacji zdjęć w mediach społecznościowych (80 proc.).

Jak zatem rozwiązać problem? – Maskowanie oznak wrażliwości podkładem lub pudrem może pogorszyć stan skory przez zawarte w nich substancje drażniące. Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniego preparatu do oczyszczania, którego użycie nie wymaga tarcia naskórka, oraz pielęgnacji kremem nawilżającym. Taki zestaw przywróci prawidłowe funkcjonowanie bariery naskórkowej, dzięki czemu zmniejszy się penetracja czynników drażniących i poprawi się wygląd skóry – podpowiada Grażyna Dziekan.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony