REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019
Klienci wymagają indywidualnego podejścia w branży beauty

Klienci wymagają indywidualnego podejścia w branży beauty (fot. Adobe)

Przyszłość sektora beauty to personalizacja, dlatego firmy nie mogą pozostawać w tyle z dostosowaniem swoich produktów do indywidualnych oczekiwań klientów. Jakie mechanizmy napędzają spersonalizowany trend kosmetyczny?

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Personalizacja została ogłoszona w mediach jednym z największych trendów beauty w 2019 roku. Na Personalized Beauty Summit określono główne impulsy, które prowadzą do nadawania produktom i usługom w branży kosmetycznej indywidualnego charakteru. 

Indywidualne doświadczenie

Konsument coraz bardziej odchodzi od podejścia "jeden rozmiar dla wszystkich". Preferuje produkty i usługi dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb, poszukuje personalizacji doświadczeń w swoim codziennym życiu.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Marcin Pilarz, prezes Talkin Things, która opracowuje inteligentne opakowania w oparciu o takie czynniki, jak np. wcześniejsze zachowanie w sklepie.

Agustina Sartori, dyrektor generalna i założycielka GlamST, łączy technologię sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej i Machine Learning, aby umożliwić konsumentom sprawdzenie przed zakupem jak dany produkt na nim wygląda.

E-commerce i nie tylko

Dzięki młodym konsumentom nazywanym Millenialsami, wymagającym wygody i natychmiastowej informacji, kanały cyfrowe i modele biznesowe D2C stanowią idealną platformę do personalizacji.

Jay Hack z Mira. Tu sztuczna inteligencja używa wizji komputerowej i algorytmów, aby kierować konsumentami i wykorzystać zaangażowanie e-commerce w branży beauty. 

Francisco Gimenez z eSalon stworzył w pełni spersonalizowaną farbę do włosów, która  jest dostarczana bezpośrednio do klientów wraz z indywidualną instrukcją.
 

Badania naukowe

Postępy w badaniach genomicznych i badaniach nad zdrowiem skóry umożliwiają zalecenie i sformułowanie w pełni dopasowanych rozwiązań kosmetycznych w oparciu o rolę biomarkerów i czynników środowiskowych w reakcji danej osoby na składniki kosmetyków.

Raya Khanin z Lifenome wykorzystuje wiedzę pochodzącą z tysięcy badań naukowych na temat osobistych predyspozycji skóry i włosów konsumentów do wyboru optymalnego schematu pielęgnacji tych obszarów. Z kolei Jason Harcup z Unilever bada, w jaki sposób wpływ środowiska i stylu życia na DNA można wykorzystać do tworzenia spersonalizowanych formuł.
 

Postęp technologiczny

Nowoczesne osiągnięcia technologiczne, takie jak inteligentne urządzenia diagnostyczne, umożliwiają gromadzenie danych na dużą skalę i analizę indywidualnych parametrów konsumenta.

Sergio Rattner z FitSkin dostarcza obrazowanie i analizę, aby zmierzyć rozmiar i wygląd porów, cienkich linii, zmarszczek i poziomów nawilżenia - wszystko za pomocą urządzenia, które podłącza się do iPhone'a.

Ming Zhao z Proven opracowuje specjalne algorytmy, aby stworzyć indywidualne schematy pielęgnacji skóry oparte na unikalnym typie skóry klienta, wykorzystując dane z recenzji produktów, składników i naukowe.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony