REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

19 stycznia 2018, 15:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Eksperci spodziewają się bardzo dużego zainteresowania produktami do pielęgnacji skóry. Szczególnie poszukiwane będą dobre jakościowo kosmetyki, wchodzące w skład segmentu premium 

Eksperci spodziewają się bardzo dużego zainteresowania produktami do pielęgnacji skóry. Szczególnie poszukiwane będą dobre jakościowo kosmetyki, wchodzące w skład segmentu premium  (fot. fotolia.com)

Według prognoz Euromonitora do 2021 roku wartość rynku kosmetyków wzrośnie o 16 mld dolarów. Około 5 mld dolarów wzrostu pochodzić będzie ze strony kosmetyków premium.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Ostatnie lata na rynku kosmetyków to okres masowego powstawania niewielkich "start-upowych" firm, zajmujących się produkcją naturalnych produktów. Ich zasadą jest stosowanie unikalnych składników i formuł, w oparciu o wartości etyczne. To możliwe dzięki rozwojowi technologii. Powstają nowe urządzenia mobilne i platformy cyfrowe, które przekładają się na zmianę oczekiwań konsumentów.

Efekty tych przemian widać już na rynku. W 2016 roku odnotowano spadek globalnej sprzedaży kosmetyków o ok. 1,5 proc. Jednocześnie sprzedaż marek premium wzrosła aż o 6 proc. Było to możliwe dzięki szybkiemu rozwojowi rynków w USA, Chinach i... Europie Centralnej i Wschodniej.

Według prognoz Euromonitora, w latach 2016-2021 wartość rynku kosmetyków wzrośnie o 16 mld dolarów. Około 5 mld dolarów wzrostu pochodzić będzie ze strony kosmetyków premium. Jak uważają analitycy, największy wpływ na te wyniki będą miały rynki w USA i Chinach.

Jeśli chodzi o kategorie produktowe, eksperci spodziewają się bardzo dużego zainteresowania produktami do pielęgnacji skóry. Szczególnie poszukiwane będą dobre jakościowo kosmetyki, wchodzące w skład segmentu premium. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony