REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

Włosy

 

30 listopada 2018, 10:42Konsumenci coraz częściej łączą to, co jedzą ze swoim wyglądem, również włosów.

Konsumenci coraz częściej łączą to, co jedzą ze swoim wyglądem, również włosów. (fot. Adobe)

Globalny rynek kosmetyków do włosów stara się uzyskać taką samą dynamikę rozwoju w ostatnich latach, jak inne sektory beauty - zwłaszcza pielęgnacja skóry i make-up. Jego potencjał rośnie, a eksperci określają kluczowe trendy w pielęgnacji włosów.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

Producenci środków do pielęgnacji włosów skupiają się na tym, aby uwzględnić wszystkie typy i tekstury włosów, odpowiadając na indywidualne potrzeby konsumentów. Ważne jest innowacyjne podejście do formuł, dostawy i samego doświadczenia zakupowego.

W Wielkiej Brytanii rynek kosmetyków do włosów zmalał o 4,5 proc. w 2017 roku, ale rok później do czerwcu 2018 odnotowano już jego wzrost o 2,8 proc. do 1,2 mld funtów, podał Euromonitor International. W wymiarze globalnym rynek pielęgnacji włosów w 2018  roku według szacunków powinien wzrosnąć o 5 proc. do wartości  78,9 mld dol. – podaje to samo źródło.

Konsumenci są coraz bardziej świadomi jakie składniki są w ich jedzeniu, napojach czy w produktach używanych w celach kosmetycznych, dlatego wzrasta zainteresowanie składnikami naturalnymi i opartymi na jedzeniu. Użycie takich składników, które są bogate w antyoksydanty może być pozycjonowane, aby pomóc chronić włosy i zmniejszyć szkody wywołane zanieczyszczeniem. Jedzeniowe i bogate w antyoksydanty składniki to jeden z trendów, które wkroczyły do świata beauty - z kuchni.

Zależność pomiędzy jedzeniem a urodą ma długą historię, ale tworzenie formuł preparatów do pielęgnacji włosów z jedzeniowymi składnikami ma oddziaływać na tych, którzy szukają bardziej naturalnych produktów beauty, często z certyfikatem organiczności. Szczególnie młodsi konsumenci domagają się transparentnego składu kosmetyków i łączą to, co jedzą ze swoim wyglądem. Marki powinny wzmocnić to postrzeganie podkreślając użycie modnych składników, które są łączone z lepszym wyglądem skóry i włosów i wykorzystać ich specyficzne właściwości. Witaminy i minerały również są mile widziane.

Wykorzystanie roślinnych i ziołowych ekstraktów przeciwko zanieczyszczeniu powietrza w pielęgnacji włosów też ma duży potencjał. Ochrona i odbudowa włosów, które cierpią na stresującym stylu życia współczesnych ludzi, Modne jest oświadczenie „anti-pollution”, czyli informacjach, że produkt pomaga usunąć zanieczyszczenia w sposób bardziej skuteczny.

Poza ochroną włosów, marki powinny zawrzeć naturalne remedium, które pomoże oczyścić nie tyko włosy z zanieczyszczenia i toksyn, ale i skórę głowy. Zanieczyszczenie jej może prowadzić do nadbudowy martwych komórek a nieoczyszczona tłusta skóra głowy do łupieżu. Dlatego preparaty ze składnikami o antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych właściwościach są również poszukiwane. W trendach są preparaty wpływające na właściwe krążenie krwi, które pomaga utrzymać zdrowe włosy i skórę głowy chroniąc ją przed swędzeniem, infekcjami czy coraz słabszymi i cieńszymi włosami.

Składniki, które są chętnie wykorzystywane w najnowszych trendach pielęgnacji włosów to różowa sól, moringa, hinduski kwiat lotosu, śliwka kakadu i kurkuma.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony