StoryEditor
Twarz
18.05.2014 00:00

Opalanie po polsku

Z jednej strony rośnie popyt na kosmetyki przeciwsłoneczne z najwyższymi filtrami, z drugiej 20-30 proc. Polaków w ogóle nie używa takich produktów. Z jednej strony chronimy się przed promieniowaniem UV, z drugiej nie możemy się obejść bez przyspieszaczy opalania. Jesteśmy rozdarci między świadomością tego, że jasna skóra jest zdrowa, ale opalona – pociągająca. 

Długi majowy weekend przyjęło się uznawać za przełomowy dla kategorii kosmetyków słonecznych. Skumulowane państwowe święta dają Polakom kilka dni na leniuchowanie, które wielu z nas wykorzystuje na udanie się na łono mniej lub bardziej okiełznanej natury. Teoretycznie o tej porze roku wiosna powinna być w rozkwicie, a lato już  nadchodzić tanecznym krokiem. Teoretycznie. W  praktyce natura ma w nosie nasze marzenia o leżeniu plackiem na kocyku, na świeżej, zielonej trawce i wygrzewanie się w pierwszych promieniach słońca. Bywa, że tak jak w tym roku, postanawia ostudzić nasze zapały nocnymi przymrozkami, porywistym wiatrem i deszczem. Kupione na okoliczność pierwszego opalania kosmetyki ochronne powracają na półki z nadzieją, że jeszcze nadarzy się okazja, by po nie sięgnąć. Tak jak w domach preparaty przeciwsłoneczne pozostają nietknięte, tak samo w sklepach ich sprzedaż zamiera. I to jest największy problem, z którym muszą się mierzyć producenci i dystrybutorzy kosmetyków sezonowych. – To sprzedaż silnie sezonowa – przyznaje Justyna Rogalińska z działu PR firmy Oceanic (kosmetyki AA Sun).  – Im cieplejsze i bardziej słoneczne lato, tym większe zainteresowanie konsumentów kosmetykami do opalania.
Anna Pilip, reprezentująca markę Lirene (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris) podkreśla, że kategoria notuje wzrosty sprzedaży. – Może to wynikać z rosnącej świadomości zagrożeń, jakie wiążą się z opalaniem, jak również z pogody, która w 2013 roku dopisała. Szczyt sprzedaży to miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień. Wrzesień to koniec sezonu  – w tym miesiącu zaopatrują się konsumenci wyjeżdżający za granicę – mówi. Zdania producentów i dystrybutorów są tu nieco podzielone. Ci ostatni uważają, że sprzedaż słonecznej oferty zaczyna słabnąć ze względu na zmianę zwyczajów zakupowych Polaków. – Zauważamy, że coraz więcej osób wyjeżdżających za granicę kupuje kosmetyki przeciwsłoneczne nie w Polsce, ale tam, w kurortach do których jadą – stwierdza Andrzej Gryciuk, właściciel hurtowni An-Mar. Tego samego zdania jest Leszek Szwajcowski, wiceprezes sieci Drogerie Polskie. – W Polsce mamy krótkie lato, więc właściciele sklepów liczą, że sezon na ofertę słoneczną wydłuży się dzięki podróżującym za granicę, gdy u nas już jest chłodno. Zauważamy jednak, że te nawyki zakupowe zaczynają się zmieniać. Być może ze względu na to, że coraz więcej osób lata samolotami, tanimi liniami. Zabierają ze sobą jak najmniej bagażu, kupują potrzebne rzeczy na miejscu – mówi.
Sięgamy po wyższe faktory  – fakt czy życzenie?
Anna Pilip zauważa, że nadal około 20 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn w ogóle nie używa kosmetyków do opalania, a ponad połowa z sięgających po te preparaty wybiera kosmetyki z filtrem niższym niż 20 SPF. Podobne spostrzeżenia mają osoby reprezentujące handel. Dystrybutorzy uważają, że tak silna sezonowość tej kategorii wynika z tego, że kremy przeciwsłoneczne kojarzą się nam tylko z wakacjami i plażowaniem. – Ci, którzy wybierają się na urlop nad morze, kupują je i stosują, ale jak pracują w przydomowym ogródku już nie mają nawyku sięgania po preparaty z filtrami. Tak jakby słońce operowało tylko na plaży i podczas urlopu – śmieje się Leszek Szwajcowski.
Patrząc na kategorię w dłuższej perspektywie, nie da się jednak zdaniem naszych rozmówców nie zauważyć, że zapotrzebowanie na kosmetyki słoneczne rośnie wraz ze świadomością społeczeństwa o skutkach nadmiernego opalania. Zasługi przypisywane są m.in. mediom, które systematycznie powracają do tematu profilaktyki przeciwsłonecznej, informują o potencjalnych zagrożeniach – od poparzeń słonecznych począwszy, przez przyspieszenie procesu starzenia, aż po następstwa w postaci chorób nowotworowych. – Świadomość zagrożeń i odpowiedzialność za zdrowie swoje i bliskich powodują wzrost zainteresowania preparatami ochronnymi, szczególnie z wyższymi filtrami – mówi Joanna Kowalczuk, kierownik działu marketingu firmy Ziaja. Tego samego zdania jest Katarzyna Butrymowicz-Knap, dyrektor marketingu w firmie Bielenda. – Bez wątpienia przywiązujemy coraz większą wagę do prawidłowej ochrony przeciwsłonecznej. Kiedyś największą sprzedaż notowały produkty o niskich filtrach – chcieliśmy się szybko i intensywnie opalić w krótkim czasie. Teraz trend jest odwrotny. Chętniej sięgamy po filtry średnie i wysokie, mając na uwadze szkodliwe działanie promieni słonecznych – stwierdza. Opalenizna nie wychodzi z mody, bo muśnięta słońcem skóra wygląda zdrowiej i młodziej. Ale… – Nie jest modna brązowa, spieczona na słońcu lub w solarium skóra. Opalenizna zgodna z trendami jest delikatna, naturalna i promienna – podsumowuje Alicja Bocian, junior marketing specialist w firmie Floslek.
Ochrona i pielęgnacja z najmodniejszymi składnikami
Podstawową funkcją kosmetyków przeciwsłonecznych jest ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, które przyjęte w nadmiarze szkodzi. Poza skutecznością, jak w przypadku wszystkich innych kosmetyków, konsumenci szukają przyjemności w ich stosowaniu. Powinny ładnie pachnieć, dobrze się wchłaniać, nie lepić i nie „wałkować” na skórze, równomiernie rozprowadzać i nie pozostawiać plam. – Niewątpliwie dużą rolę przy wyborze kosmetyku odgrywa  wygodna forma aplikacji, podobnie jak atrakcyjna relacja ceny do jakości – zauważa Justyna Rogalińska.  – Wybierając produkt do opalania, zwracamy również uwagę na dodatkowe właściwości pielęgnacyjne, takie jak nawilżanie lub regeneracja – podkreśla. W kosmetykach z tej kategorii znajdziemy więc już nie tylko substancje kojące, jak pantenol czy alantoina, ale też modne składniki, takie jak olejek arganowy (emulsje Argan Oil wprowadziła w tym sezonie np. firma Eveline Cosmetics, a firma Bielenda zaproponowała Arganowy olejek do opalania w serii Bielenda Bikini), olejek makadamia,  masło karite, kwas hialuronowy, aloes, witaminę E i wiele innych. Przybywa też rodzajów produktów. Mamy mleczka, olejki, balsamy, pianki, żele, emulsje, spraye. Preparaty do twarzy i do ciała, ochronne pomadki na usta. Kosmetyki do opalania i po opalaniu – łagodzące jego skutki i utrwalające opaleniznę. Tradycyjne preparaty i z drobinkami złota, które podkreślają piękno delikatnie opalonego ciała.  W asortymencie każdej marki oferującej kosmetyki przeciwsłoneczne znajduje się też zazwyczaj przyspieszacz opalania – to dla tych, którzy chcą jak najszybciej złapać opaleniznę, ale nie poparzyć skóry.
Duży czy rozsądny wybór?
Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał sezonowej słonecznej oferty, należy ją jak najlepiej wyeksponować w sklepie, by rzucała się w oczy i przypominała o sobie. Sposób ekspozycji zależy od formatu sklepu, od tego, ile miejsca można przeznaczyć na sali sprzedaży na prezentację ofert specjalnych i sezonowych. – W sklepach tradycyjnych, gdzie pojawia się oferta danej marki, warto, aby kosmetyki chroniące przed słońcem stały przy innych tego typu preparatach, np. na dodatkowych stojakach. Dodatkowo warto wyeksponować kosmetyki przeciwsłoneczne przy produktach sezonowych, takich jak zabawki letnie dla dzieci. W mniejszych punktach sprzedaży, które z powodu ograniczenia powierzchni wykorzystują swoje półki, sprawdza się eksponowanie produktów do opalania w jednym bloku. Przy tego typu ustawieniu układamy produkty seriami – przed opalaniem, dla dzieci, dla całej rodziny i po opalaniu, a w ramach każdej serii ustawiamy produkty od lewej – od najniższych do najwyższych faktorów – podpowiada Anna Pilip. Joanna Kowalczuk podkreśla, że warto oferować jak największy wybór produktów. Tam gdzie to możliwe postawić stojak ze słonecznymi kosmetykami, a jeśli nie ma na niego miejsca na półkach ustawić kosmetyki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, z niższymi i najwyższymi filtrami, a także aktywatory opalania.
Zazwyczaj zbudowanie szerokiej ekspozycji danej marki nie jest ryzykowne, bo większość firm przyjmuje od sklepów zwroty niesprzedanego towaru. Jednak  trzeba mieć na względzie, że dokonywanie zwrotów jest kłopotliwe z punktu widzenia dystrybutorów i producentów,  starają się więc to zjawisko zminimalizować. Niektóre firmy udzielają dodatkowych, bardzo atrakcyjnych rabatów, ale w zamian za rezygnację z prawa do zwrotu. Na to na pewno warto zwrócić uwagę przy zakupie słonecznych pakietów. Waldemar Rzepczyński, dyrektor zarządzający w firmie Mincer Pharma zaznacza też, że w obecnej sytuacji finansowej gospodarstw domowych należy się spodziewać koncentracji popytu na produktach uniwersalnych, mogących zaspokoić potrzeby maksymalnej liczby członków rodziny. Jego zdaniem sztuczne mnożenie asortymentu nie ma sensu.
 
Katarzyna Bochner


ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
08.04.2024 09:12
Luksusowe kosmetyki, które zmniejszają zmarszczki o 42%
fot. Materiał Partnera
Niemiecka marka QMS Medicosmetics, reprezentująca luksus w świecie kosmetologii, oficjalnie wkroczyła na polski rynek, prezentując swoje ekskluzywne kosmetyki do twarzy. Zaawansowane formuły produktów mogą podbić serce niejednej polki, gdyż opierają się głównie na wyjątkowej formie kolagenu, która została stworzona, by pomóc w rekonstrukcji skóry po operacjach chirurgii urazowej.

Kosmetyki luksusowe z historią w szpitalnej sali

Historia QMS Medicosmetics sięga 1986 roku, kiedy to dr Schulte, specjalizujący się w chirurgii urazowej i plastycznej, rozpoczął badania nad efektywnym leczeniem ran. Jego zaangażowanie w naukę doprowadziło do opracowania innowacyjnej metody wprowadzania naturalnych rozpuszczalnych kolagenów do naskórka, co znacząco poprawia elastyczność i wygląd skóry.

Ten przełom w medycynie estetycznej stał się fundamentem dla Collagen System - flagowego produktu marki QMS, który do dziś pozostaje bestsellerem.

Efekty, który pokochały światowe gwiazdy

Na niemieckim rynku ten produkt od trzech dekad zachwyca klientki luksusowej pielęgnacji skóry. Jest on również dobrze znany największym amerykańskim gwiazdom, takim jak Judy Renee czy Liam Payne, którzy wielokrotnie zachwalali działanie Collagen System. Według wywiadów to właśnie temu zestawowi przypisują oni swój niezmiennie młody wygląd i efekt odżywionej promiennej skóry.

Teraz Polki również mają szansę poznać najwyższą jakość składników QMS i przekonać się, jak skutecznie Collagen System zmniejsza oznaki starzenia w każdym wieku.

image
fot. Materiał Partnera

Collagen System zmniejsza oznaki starzenia o 42%

Wiele luksusowych produktów oferuje niewiele więcej, jak eleganckie opakowania. Ich składniki aktywne niewiele różnią się od tych, które znajdziesz w tańszych zamiennikach z drogerii. Ale ten trend nie jest powtarzany przez firmę QMS.

Collagen System został poddany badaniom klinicznym, by udowodnić, jego skuteczność. Wykazały one, że ten wyjątkowy zestaw do pielęgnacji skóry:

  • zmniejsza oznaki starzenia o 42%
  • poprawia nawilżenie skóry o 264%
  • zwiększa elastyczność i jędrność skóry o 28%

i to wszystko w ciągu zaledwie 12 tygodni!

Jakim cudem Collagen System tak ujędrnia skórę?

Wiedza założyciela QMS dotycząca gojenia ciężkich ran urazowych jest podstawą spektakularnych efektów, jakie daje ten zestaw.

Collagen System adresuje trzy podstawowe przyczyny starzenia:

  • utrata nawilżenia,
  • zmniejszenie ilości kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów
  • oraz spowolnienie procesów regeneracyjnych skóry.

W skład tego innowacyjnego kompleksu wchodzą Serum kolagenowe na dzień, Serum kolagenowe na noc oraz Peeling kwasowy, które wspólnie zapewniają skórze niemal wszystko to, co miała zapewnione w młodości w wyniku naturalnych procesów.

Kolagenowe serum na dzień

Kolagenowe serum na dzień wspiera dostarcza skórze skoncentrowany krótkołańcuchowy atelokolagen i kwas hialuronowy w trzech masach cząsteczkowych. Atelokolagen pomaga wypełnić ubytki kolagenu oraz wspiera prawidłowe nawilżenie w naskórku i głębszych warstwach skóry, które zapewnia kwas hialuronowy.

W składzie znajduje się także peptyd Matrixyl 3000, który wspiera syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Takie działanie dodatkowo pomaga wypełniać zmarszczki i skutecznie wspomaga procesy nawilżania.

Dzięki zawartości witaminy E produkt skutecznie hamuje wolne rodniki (wywołane m.in. przez promieniowanie UV), co przeciwdziała nowym oznakom starzenia. Podrażnienia łagodzi aloes, który także jest obecny w formule produktu.

Serum  nada się do codziennej pielęgnacji, doskonale uzupełniając profesjonalne kremy do twarzy.

Kolagenowe serum na noc

Kolagenowe serum na noc jeszcze mocniej łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza oznaki starzenia, dzięki zawartości kompleksu peptydów mlekowych oraz wyciągu z kory drzewa Eperua Falcata. W formule obecny jest również Omega-CH-Activator® - kompleks, który stymuluje metabolizm komórkowy i wspiera syntezę kolagenu w fibroblastach.

Serum pomaga w domowych warunkach osiągnąć efekt widocznego wygładzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry.

Peeling z kwasami AHA

Nawet najbardziej bogaty krem do twarzy nie da widocznych efektów, jeśli naskórek nie jest odpowiednio złuszczony. Właśnie dlatego w zestawie obecny jest także luksusowy peeling chemiczny z kwasami AHA. Skutecznie usuwa obumarłe komórki naskórka, a dzięki obecności dodatkowych substancji łagodzących idealnie nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet tej bardzo wrażliwej.

Jak długo trzeba czekać na efekty z QMS?

Regularne stosowanie Collagen System umożliwia osiągnięcie pierwszych widocznych efektów już po miesiącu stosowania produktów. Kompleksowe podejście do starzenia skóry szybciej pomaga osiągnąć wymarzone rezultaty.

W ofercie marki QMS dostępne są także ekskluzywne kremy do twarzy, które doskonale dopełniają Collagen System. Nie są one niezbędne, by zauważyć efekty zestawu, gdyż możesz go uzupełnić o dowolny dobry krem do twarzy, jednak mogą one przyspieszyć efekty pielęgnacji.

Debiut QMS – dobra nowina dla fanek ekskluzywnej pielęgnacji skóry

Debiut QMS Medicosmetics na polskim rynku to znakomite wieści dla wszystkich poszukujących luksusowej, ale przede wszystkim skutecznej pielęgnacji. Marka nie tylko obiecuje poprawę wyglądu skóry, ale również jej zdrowie, co jest odzwierciedleniem filozofii dr Schulte: „dobrze wyglądać to czuć się dobrze”.

Dzięki swojemu unikatowemu podejściu i zaawansowanym produktom, QMS Medicosmetics ma potencjał, by zrewolucjonizować polski rynek kosmetyczny, oferując produkty, które stoją na straży piękna i zdrowia skóry.

image
fot. Materiał Partnera
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
22.02.2024 13:25
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowej
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowejMateriał Partnera
Jeśli masz skłonność do zaczerwienień, rumienia lub wrażliwości skóry, być może zastanawiasz się nad odpowiednią pielęgnacją dla cery naczynkowej. Jaka jest najlepsza pielęgnacja i jak dobrać odpowiedni krem do twarzy? Zapoznaj się z poradami dotyczącymi pielęgnacji cery naczynkowej oraz wyborem najlepszego kremu do cery naczynkowej.

Co to jest cera naczynkowa?

Cera naczynkowa znana również jako naczyniowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się wrażliwością naczynek krwionośnych. Objawia się to zaczerwienieniem, rumieniem oraz popękanymi naczynkami, zwłaszcza w okolicach twarzy. Skóra naczynkowa vel naczyniowa wymaga delikatnej pielęgnacji, aby zmniejszyć zaczerwienienia i wzmocnić naczynia krwionośne.

Jakie są problemy cery naczynkowej?

Objawami cery naczynkowej są przede wszystkim zaczerwienienia, rumień oraz popękane naczynka. Część problemów może być chwilowa i cofać się samoistnie. Niestety wiele innych obejmuje zmiany utrwalone. Mogą pojawić się również uczucie pieczenia oraz swędzenie. Skóra naczynkowa jest zazwyczaj bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wiatr. Dlatego krem z filtrem na naczynka to obowiązek przez cały rok, a tym bardziej wiosną i latem.

Jakie produkty zabiegowe są polecane do pielęgnacji cery naczynkowej?

Do pielęgnacji cery naczynkowej polecane są produkty zawierające składniki łagodzące, takie jak aloes czy azulen. Zabiegi takie jak laseroterapia mogą również pomóc w redukcji zaczerwień oraz pękających naczynek.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej są najlepsze?

Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej to te, które zawierają składniki łagodzące i wzmacniające naczynia krwionośne. Dodatkowo, kosmetyki te powinny być delikatne i niezawierające silnych substancji drażniących skórę.

Jak dobrać krem do cery naczynkowej?

Krem na naczynka powinien spełniać wszystkie potrzeby cery z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Dlatego nie powinno w nim zabraknąć filtru przeciwsłonecznego, a także składników łagodzących, kojących i wzmacniających naczynka.

Jakie składniki unikać przy wyborze kremu do cery naczynkowej?

Przy wyborze kremu do cery naczynkowej należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz substancje zapachowe, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Substancje drażniące, takie jak mentol czy mięta pieprzowa, również powinny być unikane.

Czy krem do cery naczynkowej powinien zawierać SPF?

Tak, krem do cery naczynkowej powinien zawierać filtr SPF, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może dodatkowo prowadzić do wzmożonych zaczerwień oraz pęknięć naczynek.

Jakie są najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej?

Najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej to łagodzenie zaczerwień, wzmacnianie naczynek krwionośnych oraz dostarczanie skórze składników nawilżających. Dodatkowo krem ten powinien być hipoalergiczny oraz niezawierający silnych substancji drażniących skórę.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Warto wiedzieć, że pielęgnacja cery naczynkowej jest kilkuetapowa, dlatego nie może w niej zabraknąć serum do cery naczynkowej, które będzie wzmacniać skórę z widocznymi naczynkami. Pomocny będzie również tonik do cery naczynkowej - obowiązkowo wolny od alkoholu! Nie obejdzie się bez odpowiedniego żelu do mycia twarzy.

Czy istnieją skuteczne sposoby na zmniejszenie zaczerwienień skóry naczynkowej?

Aby zmniejszyć zaczerwienia skóry naczynkowej, warto stosować kosmetyki łagodzące oraz unikać czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy ostre kosmetyki. Dodatkowo regularne stosowanie kremów nawilżających może pomóc w redukcji zaczerwień.

Jakie są skuteczne kremy nawilżające dla cery naczynkowej?

Kremy nawilżające dla cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak pantenol czy alantoina. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy, mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej są polecane do stosowania na noc?

Kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej przeznaczone do stosowania na noc powinny zawierać składniki regenerujące oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Składniki takie jak witamina C czy witamina E mogą pomóc w poprawie kondycji skóry naczynkowej.

Czy kremy na naczynka są bezpieczne i skuteczne?

Warto wiedzieć, że wiele produktów omawianych w ramach tego artykuły to kremy do cery naczynkowej dojrzałej, ale znajdują się tam również propozycje dla młodszych pacjentek. Wśród propozycji pielęgnacyjnej nie powinno zabraknąć toniku do cery naczynkowej, nieocenione jest również wzmacniające serum do cery naczynkowej. Jakie są najlepsze składniki kremów na naczynka? Najlepsze składniki kremów na naczynka to te, które łagodzą zaczerwienia oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Substancje takie jak witamina K, ekstrakt z arniki oraz witamina C mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry naczynkowej.

Jak działają kremy na naczynka na twarzy?

Kremy na naczynka na twarzy działają przede wszystkim łagodząco oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne. Składniki takie jak ruskogenyna czy ekstrakt z kasztanowca mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwień oraz popękanych naczynek.

Czy istnieją profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej?

Tak, istnieją profesjonalne kosmetyki dedykowane pielęgnacji cery naczynkowej. Marki kosmetyczne specjalizujące się w pielęgnacji skóry wrażliwej oferują produkty stworzone z myślą o redukcji zaczerwień oraz wzmocnieniu naczynek krwionośnych. Wiele z nich znajdziesz pod hasłem krem do cery naczynkowej z apteki!

Jakie są typowe składniki kremów do cery naczynkowej?

Skład jest kluczowy w każdych kosmetykach również w profesjonalnych kosmetykach do cery naczynkowej. Dlatego tak często w ramach składników wymienia się witaminę C, kasztanowiec i inne fitoskładniki. Zasadne jest bowiem pytanie jakie składniki powinny być w kremach nawilżających do cery naczynkowej? Kremy nawilżające do cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak aloes czy pantenol. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy oraz gliceryna, są istotne dla utrzymania właściwego poziomu nawilżenia skóry.

Czy witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej?

Tak, witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej, ponieważ działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo witamina C posiada działanie antyoksydacyjne, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dlatego tak wiele produktów jak krem na naczynka na twarzy posiada ją w swoim składzie.

Jakie są zalety kremów do cery naczynkowej zawierających kasztanowiec?

Kremy do cery naczynkowej zawierające kasztanowiec mogą pomóc w redukcji zaczerwień oraz popękanych naczynek. Składniki zawarte w kasztanowcu, takie jak escyna, działają wzmacniająco i przeciwdziałające przepuszczaniu się płynów przez naczynia krwionośne. Nie można zapominać, że krem do skóry naczynkowej może zawierać również inne roślinne składniki jak ruszczyk, arnikę czy nagietek.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. kwiecień 2024 11:36