REKLAMANatura Medica_glowny

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

 

14 września 2018, 14:42wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polscy przedsiębiorcy interesują się m.in. możliwością współpracy w branży kosmetycznej. Władze Azerbejdżanu chcą zachęcić ich do większej odwagi w podejmowaniu działań biznesowych na tym rynku

Polscy przedsiębiorcy interesują się m.in. możliwością współpracy w branży kosmetycznej. Władze Azerbejdżanu chcą zachęcić ich do większej odwagi w podejmowaniu działań biznesowych na tym rynku (fot. freeimages.com)

Przedsiębiorcy z Polski i Azerbejdżanu spotkali się w Warszawie, aby porozmawiać o wspólnych działaniach biznesowych. Zainteresowanie rynkiem azerskim wśród polskich przedsiębiorców stale wzrasta. Chcą działać m.in. w branży kosmetycznej i spożywczej.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (lipiec 2019)

Kierownik zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Baku Elnara Mammadova zaprezentowała osiągnięcia biura w związku z ekspansją polskich przedsiębiorców do Azerbejdżanu.

Z badań tej placówki wynika, że zainteresowanie rynkiem azerskim wśród polskich przedsiębiorców stale wzrasta. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się m.in. branża spożywcza i kosmetyczna.

Ze względu na swoje korzystne położenie geograficzne oraz szybko rozwijającą się infrastrukturę, Azerbejdżan stanowi obecnie punkt tranzytowy. Nemat Naghdaliyev, przedstawiciel handlowy Ministerstwa Gospodarki Azerbejdżanu, podkreśla, że Azerbejdżan należy traktować jako centrum regionu, a nie pojedynczy rynek.

– Jest to kraj, dzięki któremu możliwy jest dostęp do rynku irańskiego czy rynków Wspólnoty Niepodległych Państw – zaznacza Naghdaliyev.

Azerski rząd wspiera zagraniczne inwestycje tworząc dogodne warunki m.in w parkach technologicznych. Zarejestrowanie działalności gospodarczej w Azerbejdżanie trwa od 3 do 5 dni. Ponadto, pomiędzy Polską a Azerbejdżanem obowiązuje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, co oznacza, że w przypadku osób fizycznych, przy spełnieniu określonych warunków formalnych polscy rezydenci mogą być zwolnieni z opodatkowania w Polsce dochodów, które uzyskali w Azerbejdżanie. Atrakcyjny klimat inwestycyjny sprawia, że Azerbejdżan zajmuje 57 miejsce wśród 190 państw w rankingu Doing Business.

Elnara Mammadova dodaje, że najważniejsze są bezpośrednie spotkania z azerskimi przedsiębiorcami. Jak mówi, udział w imprezach wystawienniczych w Azerbejdżanie jest szczególnie istotny, ponieważ większość azerskich firm nie posiada stron internetowych. Dlatego ważne jest pozyskiwanie bezpośrednich kontaktów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony