REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

7 sierpnia 2018, 15:39



wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
O rosnących cenach pieluch, papieru toaletowego i chusteczek poinformował już koncern Procter&Gamble

O rosnących cenach pieluch, papieru toaletowego i chusteczek poinformował już koncern Procter&Gamble (fot.Wiadomości Kosmetyczne)

Globalny niedobór miazgi drzewnej może spowodować wzrost cen pieluch i papieru toaletowego.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Połowa drewna będącego w obrocie handlowym na całym świecie wykorzystywana jest do produkcji papieru. Jak wyjaśnia analityk Bloomberga Joshua Zaret, globalne zapotrzebowanie na miazgę drzewną jest bardzo wysokie, a ostatnio jego podaż spadła, m.in. przez strajk brazylijskich kierowców oraz przez wyjątkowo gorące lato w krajach nordyckich.

Miazga drzewna, inaczej ścier drzewny jest półproduktem w procesie wytwarzania papieru i innych artykułów papierniczych. Pozyskuje się ją z drewna takich gatunków, jak jodła, sosna, świerk, topola, buk, osika i innych.

Dodatkowo, już od przyszłego roku Chiny zamierzają zabronić importu 24 kategorii odpadów, w tym papierowych. Biorąc pod uwagę, że Kraj Środka uczestniczy w ponad połowie międzynarodowego obrotu odpadami plastikowymi i papierowymi – w ocenie analityka Bloomberga – można spodziewać się globalnego wzrostu cen.

O rosnących cenach pieluch, papieru toaletowego i chusteczek poinformował już koncern Procter&Gamble. Inny producent Kimberly-Clark zapowiedział w komunikacie, że rosnące koszty produkcji towarów zmniejszą spodziewany zysk tej firmy.

W 2017 r. produkcja papierowych wyrobów higienicznych i do użytku domowego zwiększyła się o około 1,1% w porównaniu do 2016 r. Szacuje się, że recykling papieru w krajach członkowskich CEPI (do których należy też Polska) osiągnął poziom 48,4 mln ton – o około 1,3% więcej niż w 2016 r.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony