REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

7 listopada 2018, 15:01(fot. Pixabay CC0, montaż KK)

Sejm przyjął w środę ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego, uwzględniając poprawki Senatu, w tym tę wprowadzającą zakaz handlu w ten dzień. Kilka godzin później podpis pod ustawą złożył prezydent Andrzej Duda.

Sejm procedował ustawę o o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowano nad trzema poprawkami, wprowadzonymi przez Senat 26 października. Wszystkie zostały przyjęte.

Senat zaproponował wykreślenie preambuły ustawy. W drugiej poprawce zmienił sformułowanie, że 12 listopada jest "uroczystym Świętem Narodowym", na zapis, że dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".

Trzecia poprawka zaproponowana przez Senat nie ma charakteru formalno-ceremonialnego, wywołuje ona określone skutki społeczno-gospodarcze. Skreśla ona art. 3. ustawy, który stanowił, że 12 listopada nie będą obowiązywać ustawowe ograniczenia handlu w niedziele i niektóre inne dni.

Uwaga! Zobacz także:
Państwowa Inspekcja Pracy wydała stanowisko w sprawie otwierania sklepów 12 listopada

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony