REKLAMAHEINZ-GLAS - baner główny - marzec, kwiecień 2019

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

TRENDY

 

9 sierpnia 2018, 17:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Podczas spotkania NaturkosmetikCamp w Brandenburgii rozmawiano o przyszłości branży kosmetyków naturalnych

Podczas spotkania NaturkosmetikCamp w Brandenburgii rozmawiano o przyszłości branży kosmetyków naturalnych (fot. adobe stock)

Cyfryzacja i tzw. zielony marketing, który wykorzystuje modę na produkty eko to największe wyzwania dla branży kosmetyków naturalnych – uważają eksperci, którzy wzięli udział w spotkaniu NaturkosmetikCamp w Brandenburgii.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Jak czytamy na stronie naturkosmetikcamp.com, w tegorocznym spotkaniu wzięło udział 120 osób, wśród których byli producenci, dostawcy, kosmetolodzy, dziennikarze i blogerzy.

Prelegenci podkreślali, że branża kosmetyków ekologicznych nie powinna się bać społecznego zaangażowania. Taka współpraca przyczynia się do realizacji działań związanych z ochroną środowiska odpowiadając tym samym oczekiwaniom konsumentów

Eksperci zwrócili też uwagę, na większą intensywność działań podmiotów z tej branży w mediach społecznościowych, bo takie też jest zapotrzebowanie ze strony klientów korzystających z usług i produktów kosmetycznych z segmentu „eko”.

Postulowano też, by dostawcy na swych stronach internetowych podawali składy kosmetyków naturalnych, co nie tylko uwiarygodni informację o produkcie, ale doprowadzi do zwiększenia liczby klientów, którzy będą mogli odróżnić tzw. zielony marketing (greenwashing) od prawdziwego przekazu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony