REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

14 maja 2018, 15:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
. W przypadku zranień, według badań przygotowanych dla marki Maxibiotic przez Ipsos, 39% ankietowanych przemywa skaleczenie wyłącznie zimną wodą

. W przypadku zranień, według badań przygotowanych dla marki Maxibiotic przez Ipsos, 39% ankietowanych przemywa skaleczenie wyłącznie zimną wodą (fot. freeimages.com)

W przypadku zranień najczęściej przemywamy skaleczenie wyłącznie zimną wodą. Przeterminowane leki, tabletki leżące bez opakowań, czy zwietrzałe syropy – tak bardzo często wyglądają domowe apteczki Polaków.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Dobrze wyposażona apteczka jest niezbędna w sytuacjach nagłych zachorowań lub urazów i powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w niej sprawdzone odpowiednie produkty lecznicze i kosmetyczne, które skutecznie pomogą nam w udzieleniu pomocy.

W przypadku zranień, według badań przygotowanych dla marki Maxibiotic przez Ipsos, 39% ankietowanych przemywa skaleczenie wyłącznie zimną wodą. 64% drobnych urazów i skaleczeń przytrafia się w kuchni. Każdemu z nas zdarzyło się podczas krojenia warzyw niechcący zaciąć nożem palec, uderzyć się w głowę o wiszącą półkę lub oparzyć. W takich chwilach niezwykle przydatna jest domowa apteczka wyposażona w leki pierwszej potrzeby.

Jakie środki powinny się w niej znaleźć?

W domowej apteczce przede wszystkim umieszczamy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które pomogą zwalczyć np. migrenę czy ból zęba, maść z antybiotykiem na drobne rany, która uchroni nas przed zakażeniami w przypadku zranienia lub oparzenia wywołanego np. tryskającym z patelni gorącym tłuszczem, leki przeciwhistaminowe w przypadku występowania sezonowych chorób alergicznych, leki przeciwbiegunkowe i przeciw zatruciom, syrop lub tabletki na kaszel suchy i mokry, sól fizjologiczną lub krople do przemycia oka, ziołowy środek uspokajający, a także elektrolity podawane w przypadku zagrożenia odwodnieniem.

Oprócz bazy w postaci najważniejszych leków, przy różnego rodzaju ranach będziemy potrzebować środków opatrunkowych. W naszej domowej apteczce powinny znaleźć się plastry w różnych rozmiarach, w tym plastry przeciw odciskom, bandaże, w tym też elastyczne, gazy, waty i kompresy jałowe do przykrycia rany, a także plastry rozgrzewające oraz przeciwreumatyczne.

Nie zapominajmy również o niezbędnych przyborach do cięcia opatrunków i plastrów. Wyposażmy apteczkę w małe nożyczki, a także w termometr, termofor, jednorazowe rękawiczki, które zapewnią nam higienę, pęsety, agrafki i klamry opatrunkowe oraz ściereczkę do zimnych okładów, jeśli trzeba będzie schłodzić rozpaloną głowę.

Do naszej domowej apteczki, którą przechowujemy w temperaturze pokojowej, powinniśmy zaglądać nie tylko w chwili skaleczenia, ale również raz na jakiś czas, aby regularnie usuwać z niej wyschnięte maści, puste opakowania czy przeterminowane leki. Pamiętajmy, że powinny się one znaleźć nie w koszu na śmieci, a specjalnym pojemniku na środki farmakologiczne, który znajdziemy w każdej aptece.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony