REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

WYDARZENIA I PREMIERY

 

31 stycznia 2018, 17:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Konferencja prasowa marki Carven

Konferencja prasowa marki Carven (fot. Wiadomości Kosmetyczne)

Zapachy Carven od lutego będą dostępne na wyłączność w Douglasie. Ich premiera odbyła się 31 stycznia w perfumerii Douglas w warszawskiej Arkadii.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Carven to francuski dom mody stworzony w 1945 roku przez  Carmen de Tommaso. To jej zawdzięczamy biustonosz typu „bardotka” czy chociażby pierwszy w całym przemyśle perfumeryjnym Vetiver, który powstał w 1957 roku, jako wyraz miłości do jej męża Phillipa. – Zapachy marki zasługują na szczególną uwagę. Dwa z nich, stworzone przez samą Madame Carmen - Ma Griffe w 1946 roku i Vetiever w 1957 roku, do dnia dzisiejszego są obecne w portfolio Carven i ich składy nie uległy żadnej zmianie od momentu powstania – mówiła podczas spotkania dla mediów Agata Krawczyk, ekspert zapachowy Douglasa.

Kreatorem kolejnych zapachów Carven jest genialny perfumiarz Francis Kurkdjian, twórca m.in. niesłabnącego bestsellera Le Male Jean Paul Gaultiera. Ważną postacią w życiu marki jest też Guillaume Henry, od 2009 r. dyrektor artystyczny, któremu przypisuje się odrodzenie domu mody Carven.  Wprowadził on męskie kolekcje modowe oraz kolejne zapachy – dla kobiet i dla mężczyzn. Nastąpił też błyskawiczny rozwój sieci salonów Carven. W 2009 roku był jeden, dziś jest ich 600, z czego 60 we Francji. Najnowsze powstały w Hongkongu, Bangkoku i Singapurze.  

U podstaw marki Carven leży francuska elegancja – szyk i luksus, a zarazem minimalizm. Te cechy widoczne są zarówno w kolekcjach modowych, jak i w zapachach. Obecnie z logo Carven występuje siedem zapachów, cztery dla kobiet i trzy dla mężczyzn. Wszystkie będą dostępne od lutego wyłącznie w sieci perfumerii Douglas.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony