REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)
W nowych kosmetykach Johnson's wyeliminowano składniki, które choć były w pełni bezpieczne, budziły niepokój rodziców

W nowych kosmetykach Johnson's wyeliminowano składniki, które choć były w pełni bezpieczne, budziły niepokój rodziców (fot. mat. prsowe)

Marka Johnson’s zabiega o zaufanie millenijnych rodziców, dlatego w swoich kosmetykach dla dzieci i niemowląt wprowadza nowe formuły. Teraz mają one prosty skład, oparte są w ponad 90 proc. na surowcach pochodzenia naturalnego, a do tego zostały pozbawione barwników, parabenów, SLS i SLES-ów.

Marka Johnson’s poinformowała o rozpoczęciu kampanii edukacyjnej „Wybierz łagodność”, w której promuje budowę relacji i komunikacji z dzieckiem opartych na łagodności. Równocześnie zaprezentowała nowe receptury swoich kosmetyków. – Zmiana odpowiada na kluczowe potrzeby millenijnych rodziców – wyjaśniła Agnieszka Machnio, ekspert marki Johnson’s. Dodała, że po ponad 125 latach obecności na rynku produktów dla dzieci, wyznaczania trendów w pielęgnacji, prowadzenia badan w zakresie skóry dziecka i jego rozwoju przyszedł czas na wsłuchanie się w pierwszej kolejności w to czego chcą rodzice.

Aby się tego dowiedzieć przeprowadzono niemal 9 tys. rozmów z rodzicami w siedmiu krajach (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Indie, Chiny, Brazylia, Filipiny, Arabia Saudyjska). Okazało się, że to czego oczekują oni od kosmetyków dla swoich dzieci to proste składy, surowce roślinne oraz formuły pozbawione barwników, parabenów i SLS/SLES.

Biorąc to pod uwagę, kosmetyki Johnson’s zmieniły sie. Ich nowe formuły zawierają aż o 60 proc. mniej składników w porównaniu z dotychczasowymi i zostały oparte w ponad 90 proc. na surowcach pochodzenia naturalnego. – Kolejną istotną zmianą jest eliminacja składników, które choć były w pełni bezpieczne, budziły niepokój rodziców. Teraz wszystkie nowe produkty są jeszcze łagodniejsze i nie zawierają barwników i parabenów, SLS i SLES – dodała Agnieszka Machnio. 

Po stworzeniu nowych łagodniejszych formuł marka postanowiła poświęcić zagadnieniu łagodności tegoroczne, czwarte już, warsztaty dla położnych. Bezpłatne spotkania ruszyły 8 kwietnia i będą prowadzone w ośmiu miastach Polski.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony